Vyberte stránku

Poprvé jsme se setkali s týmem velenamachrovaných rádoby fotbalistů, kteří po zásluze odjeli odměněni brankovým přídělem. Dospělý doprovod se projevoval podobně polointeligentně, takže se ani nelze divit, co z mladých roste. Nicméně naši dorostenci na soupeře vlétli ve velkém stylu. Po předchozích neúspěšných vystoupeních konečně korunovali svůj výkon vstřelenými brankami a to hned šesti. Již ve 3. minutě doklepl míč do prázdné branky dobře hrající Tonda \“Anty\“ Nečas po skvělé přihrávce špílmachra Vlasty Zemacha. Hvězdou zápasu se stal Honza Kocourek, který klasickým hattrickem rozhodl o tom, že body zůstanou tentokrát doma.

Nejprve skóroval v 10. minutě po pasu od Ivoše Cupáka, podruhé byl ve 13. minutě asistentem neúnavný Anty Nečas. Třetí brance předcházel přesný centr Vlasty Zemacha, který poslal Honza z první ke vzdálenější tyči. Ve 30. minutě si slabší chvilku vybral Vojta Suchomel, když nezkrotil centr z levé strany a hosté pohodlně snížili. Naši pátou branku zaznamenal Anty Nečas, když odražený míč po Březinově rohu poslal s přispěním teče do sítě Olomučan. V 86. minutě vyslal agilní Kocourek do samostatného úniku Zemacha, který chladnokrevně obhodil brankáře a bylo to 6:1. V závěru pak kapitán olomučanských sprosťáků předvedl jeden z mála svých fotbalových momentů na hřišti, když prošel přes čtyři naše hráče a přesně zakončil.

Dorostenci předvedli úvod z říše snů a stejné hodnocení by si zasloužily i další akce. Pár příležitostí se štěstím zlikvidoval nejistý brankář Olomučan a několik příležitostí jsme zmařili vlastními nepřesnostmi. Jirka Fabiánek například neprotrhl střeleckou smůlu ani tváří v tvář brankáři a tradiční Březinovy centry do vápna hostí zůstaly nevyužity stejně tak. Mezi těmito zářivými okamžiky už jsme tak oslnivý výkon nepředváděli a obrana dirigovaná výborným Pavlem Nečasem si zahrála víc než by si přála. Přesto byl tento zápas velmi vydařený a výsledek víc než lichotivý. Snad kluky nakopne k dalším vítězstvím.

Vavřinec – Olomučany 6:2 ; Kocourek 3, Nečas A. 2, Zemach

Suchomel – Vágner – Michlíček, Načas P., Březina – Nečas A., Zemach, Cupák, Kocourek – Fabiánek, Ševčík