Na derby druhého s prvním celkem tabulky bylo zvědavo na 200 diváků a utkání začalo velmi svižně. Již ve třetí minutě zatáhl nehlídaný Knödl míč po levé straně a jako na zlatém podnose jej střílenou přihrávkou předložil na hranici velkého vápna. Tam si naběhl nehlídaný Doležel a domácí vedli – 1:0. První odpověď nachystali hosté na 8. minutu, když přímý kop poslal do tyče Konečný.

Vavřinec měl překvapivě míč na svých kopačkách častěji, ale vázla souhra ve středu pole a přechod do útočné fáze tak ztrácel prvek překvapivosti. Pokud zadáci vyslali dlouho přihrávku na Dvořáčka nebo Hebelku, ihned domácí obraně zatápěli. Své útočné akce však nebyli schopni zakončit přesně nebo vůbec nevystřelili. Až v 19. minutě si Dvořáček narazil s Romanem Moravcem a mezi třemi obránci společně uháněli k brance. Dvořáček zvolil namísto očekávané přihrávky střelu bodlem a než se stačil domácí gólman odrazit k tyči, míč se třepetal v síti – 1:1.

Po vyrovnávacím gólu se ke slovu dostali opět domácí a míč měli častěji v držení oni. Pronikali do pokutového území zleva i zprava, svoje útočné akce zakončovali. Defenzíva Vavřince pracovala na plné obrátky a co nestačili uhasit hráči v poli, vyřešil s vypětím všech sil vynikající gólman Musil. I proto skončil první poločas remízou.

Ve druhé půli pokračovali domácí v náporu. Vavřinec se dlouho nemohl dostat za polovinu hřiště. Pak ale přišla 64. minuta a snad druhá kloudná akce hostí ve druhé půli. Roman Moravec vyslal Dvořáčka do brejku, Miloš se zbavil obránce a pod padajícím gólmanem poslal vavřinecké do vedení – 1:2.

Karta se obrátila a tempo hry opět určoval Vavřinec. Najednou bylo hráčů hostí plné hřiště, umně kombinovali, přečíslovali svého soupeře. Jednou střílel R. Moravec nad, dvakrát nohou a jednou hlavou minul Šindelka. Mladý Králík jenž nastoupil do druhé půle, v samostatné akci nastřelil vyběhnuvšího gólmana Valacha a jednou orazítkoval břevno, své dvě šance zahodil i Dvořáček.

Neproměněné šance byly signálem pro Šošůvku a ta zavelela k závěrečnému náporu. Výsledkem byla spousta šancí. Posledním varováním byla tyč, nastřelená ve 35. minutě. Ve 40. minutě totiž vystřelil domácí kapitán Martin Mikulášek a Šindelka nešťastně tečoval hlavou střelu do protipohybu gólmana Musila – 2:2. Trenér hostí se nažil takticky vystřídat, ale rozhodčí střídání pozdržel, domácí rychle rozehráli a k odraženému míči se dostal nekrytý Martin Mikulášek, jenž svou druhou trefou rozhodl o vítězi velmi pohledného a kvalitního utkání.

ŠošůvkaVavřinec 3:2 (1:1); 19. Dvořáček (Moravec R.), 64. Dvořáček (Moravec R.); ŽK: Králík, Dvořáček, Moravec R.

Musil T. – Konečný – Zmeko, Moravec A., Novotný – Hrazdíra (89. Musil A.), Moravec R., Šindelka, Burget (68. Nečas) – Hebelka (46. Králík), Dvořáček