Vyberte stránku

V prvním jarním zápase na domácí půdě byli našim hráčům soupeři fotbalisté Adamova. Hosté od první minuty nedbali toho, že hraje první s posledním a hráli velmi sebevědomě. A než se domácí Vavřinec stačil zapojit do hry už prohrával. Domácí brankář špatně vyběhl při rohovém kopu a hostující hráč hlavou pohodlně skóroval – 0:1. Ze strany hostů to však nebylo vše a hned o pár minut později se po chybě Novotného na levé straně řítil sám na Musila jeden z útočníků. Ve vyložené šanci však nastřelil jen vyběhnuvšího brankáře domácích.

Pak se však již probudila domácí domácí ofenzivní síla a adamovští jistě litovali promarněného úniku, protože do další šance se již v prvním poločase nedostali. Rychlými kombinacemi se prezentovala naše úderná ofenzivní vozba ve složení Moravci, Šindelkové, Dvořáček a Hebelka. Po jednom chytrém lobu za obranu se řítil do šance Dvořáček a jednomu z obránců nezbývalo než jej faulovat. Za tento zákrok byl hostující zadák dosti přísně vyloučen a hosté tak odehráli téměř celé utkání o deseti. Chvíli na to nebezpečně pálil z trestného kopu Roman Moravec a jen těsně minul. V 19. minutě však již dokázal srovnat skóre domácí kanonýr Dvořáček, když využil přesné přihrávky Romana Moravce – 1:1. Nádhernou křížnou střelu otřel o břevno i tyč a míč zapadl přesně do vinglu adamovské branky.

Ve 25. minutě po přetaženém centru z pravé strany zakončoval netypicky hlavou v souboji s brankářem důrazný Burget a bylo to 2:1. Adamovští se jen s obtížemi dostávali za půlku, ale přesto bojovali naplno a krom soupeře je trápila i nepřízeň sudího. Ve 35. minutě završil poločasové skóre po kombinaci s Romanem Moravcem na pravé straně pohodlně Hebelka – 3:1. Další nebezpečné pokusy Burgeta, Tondy Moravce a Konečného z první půle se již neujali, ale diváci přesto spokojeně odcházeli na poločasové orosené pivo a uzený párek.

O přestávce zůstal v kabině nachlazený Klimeš a nahradil jej Radim Přikryl, který viditelně rozhýbal levou stranu pole. Jeho střelecký pokus z úvodu druhé půle však bohužel skončil daleko v zahrádkách za brankou. Vavřinečtí pak mírně polevili v koncentraci a vyrobili pár chyb v rozehrávce. Adamov se několikrát probojoval k domácí šestnáctce a z jedné takové akce míč propadl až za obranu a jeden z útočníků obstřelil vybíhajícího Musila – 3:2. O pár minut později však již další šance Přikryla gólem skončila a Radim hlavou upravil skóre na 4:2.

Kuriózní start si v utkání připsal domácí rebel Pavel Zmeko, který v 58. minutě vystřídal Novotného a ani ne po pěti minutách odcházel do sprch po velmi přísné červené kartě za úmyslnou ruku na půli hřiště. Zbytek utkání patřil k tomu horšímu co zápas přinesl. Okopávání, nadávání rozhodčím, napjatá atmosféra a nepublikovatelné výroky okořenili posledních půlhodinu, během které Vavřinec ještě dvakrát skóroval. Pohlednou akci předvedl Dvořáček, když obešel obránce i brankáře přičemž se oba bránící komicky srazili a Miloš tak doklepával do odkryté branky.

Poslední hřebíček do Adamovské rakve zatloukl krásným chladnokrevným lobem z levé strany domácí trenér Roman Šindelka. Hosté se v závěru prezentovali již jen kriminálním faulem na Dvořáčka. Přesto Adamov předvedl bojovný výkon a je s podivem, že okupuje poslední příčku tabulky. Vavřinec tedy v pohledném utkání zvítězil 6:2, na čemž měl lví podíl Roman Moravec, který asistoval u pěti branek!

Souvislosti

Statistika

Vavřinec – Adamov 6:2 (3:1) ; 19. Dvořáček (Moravec R.), 25. Burget (Dvořáček), 35. Hebelka (Moravec R.), 62. Přikryl (Moravec R.), 71. Dvořáček (Moravec R.), 88. Šindelka Roman (Moravec R.); ŽK: Přikryl, ČK Zmeko

Musil T. – Konečný – Novotný (58. Zmeko), Klimeš (46. Přikryl), Moravec A. – Burget, Šindelka & Šindelka, Moravec R. – Hebelka (82. Kakáč), Dvořáček

Nenastoupil: Nečas A., Horský