Před důležitým domácím zápasem si vyzkoušel předzápasové rozcvičení i Jirka Fabiánek, ale necítil se úplně fit a tak se vítězná sestava nezměnila.

Tak jak zůstala stejná sestava zůstal stejný i výkon. Hráči byli od prvních minut plni sebedůvěry a na hřišti to podle toho vypadalo. Hlasité pokyny kapitána Manouška, stopera Vágnera, ale i dalších byly slyšet až na lavičku a to byly hráči mnohdy vzdáleni dobrých 50 – 60 metrů. První gólový úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Vybíhalovo autové vhazování prodloužil Fabiánek a nabíhající Manoušek poslal míč pod vyběhnuvším gólmanem hostí – 1:0.

Po necelé půlhodince zahrával volný přímý kop z poloviny hřiště Tomáš Michlíček a zahrál jej skutečně excelentně. Střílený centr přeplachtil hostující stopery, za které si zaběhl Zemach a nezadržitelně skóroval – 2:0. O pět minut později střílel z hranice velkého vápna Fabiánek, gólman jeho střelu neudržel a dobíhající Březina z ostrého úhlu zvýšil na slibných 3:0.

Do poločasu ještě stihl přidat druhý gól Vlasta Zemach, když hostující gólman Fabiánkův rohový kop pouze pozvedl. Vlasta ale míč sledoval a pohotově jej poslal do sítě – 4:0.

V prvním poločase celkově vzato předvedli hráči opravdu dobrý výkon. Plnili si téměř bezchybně obranné povinnosti snad na všech postech. Obávaný kanonýr Tajnai tak nedostával tolik míčů a když se k němu něco dostalo, pozorný Michlíček si s ním poradil. Spolehlivě pracoval střed zálohy, kde vynikal s chutí hrající Zemach a pracovitý Cupák, ale pochválit je třeba všechny hráče, protože první poločas byl z jejich strany opravdu povedený.

Navzdory poločasové promluvě, která zřejmě nebyla dostatečně důrazná, jsme hned v úvodu druhé půle inkasovali. Po rohovém kopu neudržel Partyka míč a dva hostující hráči byli v malém!!! vápně natolik nehlídaní, aby Krbeček natřikrát poslal míč do sítě – 4:1. V té chvíli vstal z lavičky hodný trenér Musil a i on důrazně rozdával pokyny téměř na počkání. Dorostenci totiž citelně polevili. Vyklidili střed pole, nedostatečně doplňovali křídelní prostory, neudrželi balon na svých kopačkách. Jedovnice byly rázem živější a Tajnai o třídu nebezpečnější, svoje příležitosti však naštěstí neproměnili.

Definitivní pojistku zařídil v 65. minutě Honza Fabiánek, když se jeho střela otřela o tyč a skončila v síti. Hráči postupně zlepšili pohyb ve středu pole a Cupák navíc upravil skóre na 6:1. Přesto ale musel v závěru předvést tygří skok gólman Partyka, když vytáhl do šibenice mířící hlavičku. Dorostenci zvítězili po velmi dobrém výkonu zcela po právu a poskočili v tabulce na 3. místo.

Pohled kapitána

Chtěl bych poděkovat všem hráčům i realizačnímu týmu za skvělý výkon proti Jedovnicim. Konečně sme hráli jako tým a dávali si přihrávky tak jak by to mělo vypadat. V první půli sme ostřelovali braku soupeře a nepustili ho prakticky ani za půlku a vytěžili sme 4 góly.

Hráči si po poradě s trenéry tak prohazovali posty až z toho byli hráči Jedovnic natolik zmateni, že nestačili reagovat. Výborný výkon podal gólman Kalis.

kapitán Radim Manoušek

Souvislosti

Vavřinec – Jedovnice 6:1 (4:0); 3. Manoušek (Fabiánek Jan), 28. Zemach (Michlíček), 33. Březina (Fabiánek Jan), 37. Zemach (Fabiánek Jan), 65. Fabiánek Jan, 81. Cupák; ŽK: Fabiánek Jan, Švancara

Partyka – Vágner – Vybíhal, Cupák, Michlíček – Kocourek (58. Kočí), Zemach, Nečas A., Fabiánek Jan, Manoušek (71. Švancara) – Březina