Na škvárovém hřišti v Blansku jsme přivítali vedoucí celek tabulky a letošní suverény sk. A – dorostence z Rudice. Od začátku byla na hostujících hráčích vidět individuální dovednost při práci s míčem, přesto jsme je dokázali držet v patřičných mezích a jejich šance se omezovaly na pouhé náznaky. Naše snažení probít se k soupeřově brance po křídlech, kde jsme viděli slabší místo Rudice, se nám dlouho nedařilo. Důvodem byla zejména naše neschopost udržet míč v útoku.

Přesto jsme si vypracovali několik příležitostí. Dvě velmi dobré měl aktivní Anti Nečas, který nejprve nastřelil tyč a později prohrál sprinterský souboj po přesné přihrávce za obranu, kterou mu od nohy vypíchl bránící hráč. Další naše střelecké pokusy mířily mimo nebo je zblokovala obrana. Tradiční dirigenti Zemach s Fabiánkem měli méně prostoru a bylo to znát zejména slabším zásobováním útočníků přihrávkami.

V útoku se nedařilo Březinovi a výraznější oživení nepřinesl ani typově zcela odlišný náhradník Maňoušek. Hosté nastřelili v první půli z dobrých pozic tyč a břevno. Často se snažili o kolmice za obranu na své rychlé a technicky vybavené levé křídlo, které však dokázal zkrotit Tomáš Michlíček. Ten s ním neprohrával ani sprinterské souboje a silově jej přetlačil kdykoliv, což útočník Rudice dost těžce nesl.

V druhé půli jsme však polevili v koncentraci při bránění rohového kopu a nekrytý protihráč si po dobrém náběhu naskočil na stejně dobrý centr na první tyč – 0:1! Reagovali jsme okamžitě vysunutím Manouška do útoku a ten hned vzápětí táhl naše útočné snažení. Bohužel jsme se k důraznému zakončení nedostali a trest přišel hned z protiútoku – 0:2!