Dorostenci předvedli v Olomučanech úvod snů. Už v první minutě se na domácího gólmana řítil Radim Manoušek, ale svou střelu poslal nejen vedle gólmana, ale i vedle branky. O minutku později si právě po jeho přihrávce vedl lépe Březina a bodlem otevřel skóre zápasu – 0:1. Naši hráči byli při chuti. Útočné akce Olomučan zastavovali s vysokou efektivitou už ve středu pole, až si stoper Vágner ztěžoval na nedostatek práce. V záloze vtipně kombinovali a hbitě přecházeli do útoku. Jasným důkazem výborné hry byl druhý gól v domácí síti. To Březina oplatil Manouškovi gólovou přihrávku a Radim se napodruhé nemýlil – 0:2.

Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Neujala se ale střela Březiny zpoza vápna po elegantní otočce, Lukáš pohrdl i výbornou pozicí po příhře z levého rohu od Honze Fabiánka a do třetice pálil Březina z ostrého úhlu mimo. Svou šanci propásl i Honza Fabiánek po pěkném centru Kocourka, i Vlasta Zemach hlavou přestřelil.

Po změně stran ale chlapci pod dojmem snadného vedení polevili a s přibývajícím časem upadala jejich hra do čím dál většího průměru. Přechod do útoku už nebyl tak nebezpečný, střed pole něbyl potřebně zajištěn. V 64. minutě sice po faulu na Kocourka zvýšil z přímého kopu pěknou střelou Honza Fabiánek – 0:3, ale zdaleka ještě nebyl konec zápasu. Stoper Vágner se sice dožadoval u trenéra přesunutí do útočné formace, jenže po několika minutách ho začali domácí hráči naplno zaměstnávat a do konce zápasu si už nevydechl.

Olomučanům patřil závěr zápasu. V 73. minutě se jim podařilo snížit na 1:3 a v 76. minutě proměnili penaltu, po nešťastné Michlíčkově ruce – 2:3. Z jasného zápasu byl rázem nervák. Hlasivky trenéra Štolpy pracovaly na plné obrátky, ale hráči ne a ne poslechnout. Namísto zajištění středu pole vyráželi do častých útoků a nutno dodat, že domácí opláceli stejnou mincí. K vidění byl strhující fotbal stylu navrch dolů s výjimkou koncovky, v té se oba týmy trápily. Za Vavřinec se neprosadil Zemach, v další šanci Vlasta zbytečně přihrával, netrefil se ani Jirka Fabiánek. Domácí nastřelili na druhé straně břevno a v samém závěru hlavičkovali těsně nad.

Utkání tak skončilo výhrou Vavřince v poměru 2:3. Dorostenci si za výbornou první půli vítězství zřejmě zasloužili, po změně stran ale zápas zbytečně zkomplikovali a jejich trenér tak opět o několik let zestárl…

Souvislosti

Olomučany – Vavřinec 2:3 (0:2); 2. Březina (Manoušek), 12. Manoušek (Březina), 64. Fabiánek Jan; ŽK: Fabiánek Jiří, Vágner

Partyka – Vágner – Vybíhal J. (46. Nečas A.), Cupák, Michlíček – Kocourek (74. Kočí), Zemach, Fabiánek Jiří, Fabiánek Jan, Manoušek – Březina (61. Maňoušek)