V dalším přípravném zápase porazili muži na UMT v Boskovicích tým Olomučan 4:1, po poločase 1:0.

Úroveň zápasu ovlivnila sněhová přeháňka která se na Boskovice snesla zhruba hodinku před zápasem. Na hrací ploše tak ležel mokrý sníh, který se velmi nepříjemně lepil na podrážky a bylo jedno jestli máte lisovky, turfy nebo obyčejné boty. Navíc byl terén kluzký a míč měl hodně rychlý skluz. Možná právě díky tomu nebyla předvedená hra obou týmů na očekávané úrovni.

V úvodu byla hra vyrovnaná. Dařila se nám hra po pravé straně, naopak ve středu hřiště a na levé straně kombinace vázla. Do první vážnější příležitosti se dostal Radim Přikryl, ale nezakončil. Zhruba po 20. minutách vyslal dlouhý míč stoper Jelínek, Radim Přikryl si jej na hranici pokutového území sklepl a překonal gólmana Olomučan – 1:0.

Pro první poločas to bylo co se gólů týče vše. Soupeři se nepodařilo skórovat ani po nepřímém kopu, který rozhodčí správně nařídil za vavřineckou malou domů.

Po změně stran předvedli naši hráči silnou čtvrhodinku, jejímž vyústěním bylo několik pohledných akcí a také dva góly. Druhý gól utkání přišel hned 5. minut po změně stran, když Manoušek přesně přistrčil míč na aktivního Radima Přikryla, který se z blízka nemýlil – 2:0. Jen o tři minuty později zatáhl míč po pravé straně Roman Přikryl, centrem přesně našel nabíhajícího bratra Radima, který skóroval netradičně hlavou! – 3:0.

Naše šance dál pokračovaly, Olomučany v kombinované sestavě jakoby odpadly fyzicky. Přes naši převahu využil soupeř naší chyby ve vlastním pokutovém území a snížil – 3:1. Čtvrtý gól přidal v závěru opět Radim Přikryl, když ho na hranici (možná až za ní) offsidového postavení pěkně našel Roman Moravec – 4:1.

Během zápasu jsme často střídali, takže do hry zasáhlo a snad si i dosti zahrálo všech 15 hráčů, včetně tří dorostenců. Zahajovací sestavy obou poločasů tak nemusí být úplně vypovídající. Pokud by si rádi naši fandové udělali přesnou představu, bude nejlepší navštívit další přípravné utkání. To odehrají muži opět v Boskovicích na UMT a to již v úterý 24. března 2009, když od 19 hodin změří své síly s Lipůvkou.

Statistiky

Olomučany – Vavřinec – 1:4 (0:1); 20. Přikryl Radim (Jelínek), 49. Přikryl Radim (Manoušek), 54. Přikryl Radim (Přikryl Roman), 80. Přikryl Radim (Moravec Roman)