V prvním jarním zápase se v Blansku představili dorostenci a soupeřem jim byli stejně staří chlapci z Ráječka. Naši hráči začali od prvních minut aktivně a výsledkem bylo velké množství brankových příležitostí, z nichž se v první půli ujala jediná. To ve 21. minutě zahráli hosté malou domů. Nepřímý kop si vzala na starosti dvojice Manoušek – Fabiánek. Radim Manoušek stoupl na balon a Honza ho bodlem poslal do sítě – 1:0.

Ani po poločasovém, vynuceném dvojnásobném střídání se obraz hry nezměnil. V úvodu druhé půle jsme sice měli díky reorganizaci defenzívy drobné problémy, ale všechny je hráči zažehnali. I ve druhé půli si hráči vypracovali dostatek příležitostí. Když si shrneme celý zápas, v šanci byl Manoušek, Kocourek, Březina, Zemach, Kočí i oba bratři Fabiánkovi a většina z nich i několikrát. Problémem byla špatná koncovka, ve které si ve druhé půli poradil pouze Březina po šikovném centru Zemacha 2:0.

Celkově hráči potěšili bojovností, nasazením. Přestože bylo k vidění několik fotbalových momentů, bolely z předvedené hry obou týmů oči. Inu začátek sezóny, absence přípravného zápasu i špatná tréninková morálka dorostenců se zkrátka musí někde projevit. Své sehrál i terén škvárového hřiště.

Tři body jsou ale doma a chlapce čeká za týden v sobotu ve 13:15 velké derby ve Sloupě, kam srdečně zveme všechny příznivce kopané.

Šály sebou!

Souvislosti

Vavřinec – Ráječko 2:0 (1:0); 21. Fabiánek Jan (Manoušek Radim), 65. Březina (Zemach)

Partyka – Vágner – Nečas A., Cupák, Michlíček – Kocourek , Zemach, Fabiánek Jiří (46. Vybíhal), Fabiánek Jan, Manoušek (46. Kočí) – Březina (85. Ševčík)