V šestibodovém zápase změřili naši muži síly s Vískami. Soupeř měl totiž před zápasem o dva body více než náš tým. Začátek zápasu byl ve znamení naší mírné převahy ze které jsme si ale nedokázali vytvořit výraznější gólovou příležitost. Hosté zlobili rychlými kontry kterými důkladně prověřovali nejistou obranou formaci Vavřince.

Skóre zápasu mohl otevřít Tonda Moravec, ale jeho tvrdou střelu gólman vyrazil ani nevěděl jak. Hosté udeřili po osmnácti minutách hry. Gólman Musil si špatně postavil zeď a hostující Martínek okolo ní zakroutil míč k tyči – 0:1. Domácí trápení v první půli nesneslo přísnější měřítka, záložníci nebyli schopni zakombinovat, útok neudržel míč a obrana se nevyvarovala chyb. Hosté mohli do poločasu svoje vedení ještě navýšit, ale v zakončení se hodně trápili.

Po změně stran se hra domácích přece jen zlepšila. Příchod Dvořáčka do hry přinesl oživení, hráči navíc přidali na bojovnosti. Po čtvrthodince se zmiňovaný Dvořáček dostal do brejku, naservíroval míč před branku, kde ho pohodlně dopravil do sítě Roman Přikryl – srovnáno 1:1.

Vyrovnání domácí ještě více povzbudilo a přitlačili soupeře k brance, střela Moravce ale mířila nad. Nápor domácích přibrzdilo zbytečné vyloučení Klimeše v 67. minutě. Domácí se vytouženého gólu dočkali v 75. minutě, když se Dvořáčkovo autové vhazování dostalo k Přikrylovi a Roman vstřelil svou druhou branku v zápase – 2:1.

Hosté se s nepříznivým stavem nehodlali smířit, dvojím střídáním v rozmezí několika chvil hru oživili a začali domácím zle zatápět. Vavřinečtí se v deseti urputně bránili, hosté si přesto vypracovali několik brankových příležitostí. Některé z nich pochytal gólman Musil, ale většinu akcí zakončili hosté velmi nepřesně.

V nervydrásajícím zápase s infarktovou koncovkou tak nakonec muži udolali Vísky 2:1, polepšili se na 20 bodů a předskočili svého soka v tabulce okresního přeboru.

Souvislosti

Vavřinec – Vísky 2:1 (0:1); 59. Přikryl Roman (Dvořáček), 75. Přikryl Roman (Dvořáček); ŽK: Moravec A., ČK: Klimeš

Musil T. – Burget – Slouka, Klimeš, Janíček (85. Šindelka René) – Moravec A., Šindelka Roman, Přikryl Roman, Dokoupil – Přikryl Radim (46. Dvořáček), Hebelka (68. Musil A.)