Druhý přípravný duel sehrála přípravka proti týmu Kuřimi ročník 2002 a hrálo se na tři dvacetiminutovky. Za nás letos nastupují převážně hráči z ročníku 2001 a mladší. Máme však i 3 hráče ročník 2000, z toho jsou však 2 nováčci. Úvod zápasu nám vyšel a po nenápadné akci a střele ze strany se Luk Vybíhal radoval z první branky. Pak zaspala obrana a soupeř vyrovnal, ale hned vzápětí nás střelou pod břevno poslal do vedení Ondra Moravec. Vedení pojistil Kryštof Blažek po perfektní spolupráci s Lukášem. Do této chvíle s námi v obraně hrál i Romča Moravec.

V druhé třetině jsme Romana stáhli a hráli ve složení, ve kterém budeme nastupovat běžně. Znatelné zhoršení v obraně se očekávalo, horší kondice opor týmu však už méně. Dokud jsme měli síly, byli jsme nebezpečným a téměř vyrovnaným soupeřem. Kuřim měla hráče velmi šikovné na míči i pro kombinaci, přesto jsme v jejich obraně dál nacházeli skulinky. Po pár minutách bylo srovnáno. Nejprve zaspali Ondra s Kryštofem a pak jsme neuhlídali ani náběh ze strany. Další skvělá spolupráce Lukáše s Kryštofem však skončila vlastňákem Kuřimi a opět jsme vedli.

Další dva góly v naší síti ale znamenaly obrat. Vyrovnání zařídil po akci ze středu hřiště Ondra Moravec přesnou ranou k tyči. V poslední třetině už viditelně živější soupeř přebral otěže a třemi brankami si řekl o vítězství. Zmírnění porážky na 6:8 obstaral Kryštof po parádním sólu během něhož obešel i brankáře a pohodleně zakončil do prázdné branky.

Vavřinec U11 – Kuřim U9 6:8; Blažek Kryštof 2, Moravec 2, Vybíhal, vlastní