Ani v derby zápase před zraky více než stovky platících diváků se nám nepodařilo zvítězit. Šošůvka zásluhou výborného druhého poločasu zvítězila 1:5 a na kopec si odvezla všechny tři body.

Přestože výsledek vypadá zcela jednoznačně pro hosty, můžeme říci, že první půle patřila domácím. Vavřinečtí dobře bránili a vyráželi do rychlých kontrů. Jeden z nich skončil už v 7. minutě gólem. Dvořáček zatáhl míč do pravého rohu, přetaženým centrem našel na druhé tyči osamoceného Radima Přikryla, který hlavou skóroval – 1:0.

Po gólu následovalo několik šancí. Střelu Romana Přikryla gólman jen z obtížemi vytahoval na roh, Dvořáček si v dobré pozici špatně zpracoval míč, hlavička Hudce mířila vedle. Hosté se osmělovali s přibývajícím časem a v závěru poločasu si vytvořili několik výborných pozic, žádná ale gólem neskončila. Ta největší šance přišla těsně před půlí, ale Musilovi pomohla tyč a špatná koncovka hostí.

Po změně stran nastoupila na hřiště zcela jiná Šošůvka. Hosté zvýšili tempo hry minimálně o třídu. Všude byli první, přečíslovali nás zleva Knödlem, zprava Kuchařem, z prostřed Petlachem. Musil v brance nevěděl kam dřív skočit. Přesto mohl zvýšit vedení Radim Přikryl, ale po úniku přehodil gólmana i branku. Vyrovnání přišlo po 10. minutách. Knödl zatáhl míč až do vápna, střelu Musil ještě vyrazil, ale na Krátkého dorážku už byl krátký. Šošůvku gól povzbudil a ještě zvýšila obrátky. Během 15. minut otočili skóre na 1:4, vývoj zápasu jen kontrolovali a v závěru přidali pátou branku.

Souvislosti

Vavřinec – Šošůvka 1:5 (1:0); 7. Přikryl Radim (Dvořáček); ŽK: Dvořáček; Diváci – 110; Rozhodčí – Sychra, Hřebíček, Skoták, Delegát Šíbl

Musil T. – Moravec (55. Michlíček), Slouka, Burget, Rybář – Vlach (46. Rybář T.), Hudec (60. Fabiánek), Přikryl Ro., Manoušek – Přikryl Ra, Dvořáček

Nenastoupili: Kakáč, Cupák