Vyberte stránku

Když jsme doma před zápasem debatovali o síle soupeře z Lipůvky, považoval jsem případný získaný bod za velmi dobrý. A podobně na tom myslím byla většina fanoušků, o kvalitě vedoucího týmu III. Třídy totiž není třeba pochybovat. Trenér Pokoj a hráči v zelenobílých dresech ale asi byli jiného mínění.

Hlasujte pro nejlepšího hráče utkání.

Na hru Vavřince se totiž opět dalo koukat. Hráči nastoupili k zápasu bez respektu a Lipůvku v podstatě do nějakých velkých šancí nepouštěli. Sami udeřili už v 10. minutě, když se Slouka klikou zbavil svého strážce a kolmicí našel Přikryla. Radim sám před brankářem nezaváhal, stahovačkou jej oklamal a zavěsil – 1:0.

Domácí dál šlapali. Anty Nečas ale nemířil přesně, Přikryl si krásně naběhl na centr za obranu, jenže hosté jej o míč připravili. Podle fanoušků nedovoleně, rozhodčí to viděl jinak. Do kabin tak domácí odcházeli s jednobrankovým vedením.

Druhá půle bývá ve Vavřineckém podání většinou slabší. Tentokrát bylo vše jinak. Michlíčka nahradil na hrotu zkušený Dvořáček. Jen dvě minuty po začátku poločasu se zranil Slouka a do hry šel Rybář. Než se vrátili opozdilci z občerstvení v Parku vedli domácí o dva góly. Burget našel Nečase a Anty se konečně trefil – 2:0.

Trenér hostí se pokoušel změnit hru posílením útoku o jednoho hráče, ale než si hráče zdirigoval, skóroval podruhé v zápase Přikryl – 3:0. Domácí fandové svůj tým nepoznávali. V posledních zápasech muži mnoho gólů nedávají a tři fíky jsou na jeden špíl až až. Jenže ani to nebylo všechno. Zkušený matador Burget rozehrál volný přímý kop z poloviny hřiště rovnou do brány za překvapeného gólmana Hůrka – 4:0. Napodobil tak Jana Konečného, který podobný kousek předvedl před několika lety v Olomučanech.

Čtvrtý gól probudil spícího obra. Hosté útočili o 106, vsadili vše na ofenzívu. Vavřinec špatně bránil střed pole, odkud tvořil hru stále volný a šikovný kapitán Srba. Musilovo čisté konto už nevydrželo. Centr od Parku vytáhl Musil jen k hostujícímu hráči – 4:1. Lipůvku gól povzbudil a zařadila další rychlost. Čas najednou ubíhal pomalu, téměř stál. Srba si vymodlil penaltu, kterou parádně proměnil. Musil vystihl směr, ale míč šel téměř do vinglu – 4:2.

A Lipůvka dál šturmovala. Kočí zastoupil překonaného Musila, když míč vykopával z prázdné branky. Hosté přidali další gól – 4:3 a dál tlačili. Chtěli alespoň bod. Bombu do vinglu vytáhl Musil na břevno. Další centrovaný míč vyrazil před vápno, všem zatrnulo. Zpětná střela naštěstí minula branku. Fanoušci si oddechli, jejich nervové soustavy byly podrobeny důkladné zkoušce a vysvobodil je až závěrečný hvizd rozhodčího Baráka.

Sečteno a podtrženo. Krásný a strhující zápas s infarktovou koncovkou. Do Vavřince se opět hodí chodit na fotbal, protože to za tu podívanou stojí! A co Vy? Kdy ste byli ve Vavřinci na fotbale naposledy?

Statistika

Vavřinec – Lipůvka 4:3 (1:0); Góly: 10. Přikryl (Slouka), 49. Nečas (Burget), 60. Přikryl (Musil), 64. Burget – Bouda, Jabůrek, Srba (pen.); ŽK: Beneš, Moravec, Přikryl; Rozhodčí: Barák – Jalový, Manoušek; Návštěva: 80 diváků