První zápas byl pro vavřineckou juniorku ostrým testem, neboť do ní nastoupila bez přípravného zápasu, ale veškeré obavy vzaly za své hned od začátku. Byť nebyl herní projev úplně libový a na hráčích jako Fabiánek, Hudec nebo Vágner byl znát herní výpadek, nakopávaná holomajzna se nekonala. Rukopis trenéra Pokoje byl zkrátka vidět i na záložním týmu. Hlavní trenér totiž neponechal nic náhodě a první zápas juniorky si odkoučoval sám.

Pokud se budeme trochu podrobněji věnovat sestavě, Novák v brance tým několikrát podržel, stoperská dvojice měla mít přehršel zkušeností, ale na Michalovi byla znát nerozehranost po dlouhé pauze zaviněné zraněním kolene. Krajní beci nezklamali. Vybíhal i Jirka Rybář odvedli svůj standart, Kočí se zahříval téměř celý zápas, aby v samém závěru předvedl několik důležitých zákroků. Ve středu zálohy jsme již zmínili Vágnera a společně s ním řídil hru Kakáč. Tomáš se nebál vzít si míč, podržet jej, rozehrát. Pod Pokojem udělal výkonnostní skok, ale na trenérův vkus bylo nepřesných rozehrávek příliš.

Vyrovnaný průběh první půle okořenila hlavička Michlíčka, která skončila na tyči. Rohové kopy Kakáče a Michala Rybáře měly parametry bochánku nadýchaného a ještě většího bochánku a tak dostal šanci rozehrávat rohy Saša Musil. Jeden z jeho rohů pak po trmě vrmě poslal do sítě Hudec – 1:0. Hosté nezaháleli a šancí měli po celý zápas opravdu dost. V závěru první půli ale asi nejvíc. Jenže několikrát selhali v zakončení a těsně před první sirénou zachránil benfiku konečky prstů gólman Novák.

O půli vyměnil Pokoj Fabiánka a zraněného Vybíhala a na plac poslal Kubíka a Jirky Rybáře. Další tři esa si nechával trenér na lavici tak dlouho, než Vágner sice předvedl dvojnásobnou houslovou etudu, kterou ale zakončil příhrou soupeři do brejku. Nájezd zlikvidoval Novák, dorážku Michal Rybář a další dorážku do prázdné branky Jirka Rybář svým pozadím.

Trojice Zmeko, Březina, Horský hru oživila a po pár minutách přišel druhý gól. Jirka Rybář vyslal do brejku Kubíka a ten se v koncovce zachoval chladnokrevně – 2:0. Franta Kubík si tak připsal první gól v prvním zápase a společně s novým kapitánem Novákem naplní týmovou kasu finančně nebo naturáliemi. Že se to sluší a patří předvedl po zápase veterán Burget, který všem poručil pivo, neboť i on je v týmu nováčkem. Rosťa při zápase dodával hře juniorky svůj typický klid a rozvahu, tak jak jsme u něj zvyklí.

Svitávka po druhém gólu odpadla a můžeme se jen dohadovat jestli fyzicky nebo gól zlomil jejich odhodlání. Zápas se už dohrál v příjemné atmosféře, přičemž nutno připomenout, že se obešel bez nějakých tvrdých a záludných zákroků. K vidění nebyla vidět žádná bouchaná a i Svitávka chtěla hrát fotbal. Jestli tomu bude tak i nadále, uvidíme už v pátek ve Voděradech.

Stasistika

Vavřinec B – Svitávka B 2:0 (1:0); Góly: Hudec, Kubík (Rybář J.); Návštěva: 50 diváků; Rozhodčí: Tejkal – Šebela, Flek

Sestava benfiky: Novák – Kočí M., Burget, Rybář M., Vybíhal (46. Rybář J.) – Musil A., Vágner (60. Horský), Kakáč, Fabiánek – Hudec (60. Zmeko), Michlíček (60. Březina)