Vyberte stránku

Po propršené a studené sobotě se počasí umoudřilo a nedělní odpoledne tak bylo takřka ideálním pro fotbal. Soupeřem nám byly Kotvrdovice, které letos bojují o přežití v okresním přeboru. Před začátkem soutěže totiž z týmu odešlo několik opor včetně trenéra a nově složené mužstvo zatím rozhodně nepodává výkony, jaké by si tamní fandové představovali. Přesto hosté nepůsobili odevzdaně a zlobili nás i za nepříznivého stavu. Svoje šance však neproměnili a proto nemohli pomýšlet na bodový zisk.

Největším neštěstím utkání byl velmi slabí výkon sudího Nečase, který proti všem nepsaným pravidlům byl hlavní postavou zejména prvního poločasu. Hosty svými výroky obral o několik rodících se příležitostí a přísně vyloučil domácího Přikryla po neodpískaném faulu a jeho slovním projevu. Kupodivu k ostatním urážkám své osoby (povětšinou pravdivým) už tak přísný nebyl. Naštěstí se utkání i přes chyby rozhodčího ubíralo jasným směrem a ten tak nemohl výrazněji ovlivnit jeho výsledek.

Vavřinec totiž předvedl úvod z říše snů a po 6 minutách už vedl 2:0. První branka padla po centru z levé strany. Špatně střežený Pokoj měl na malém vápně čas zpracovat si míč a uklidit jej do sítě. Druhá branka padla také po centru. Tentokráte vyslal pas do vápna z pravé strany Sígl a Radim Přikryl z excelentního výskoku poslal míč hlavou do protipohybu brankáře. Radim Přikryl zlobil hosty i v dalších minutách, ale pak byl po neodpískaném faulu a slovním projevu bez hanlivých slov, k naprostému překvapení všech, vyloučen. Hlavou kroutili i hráči Kotvrdovic, kteří tou dobou již na rozhodčího nadávali téměř nepřetržitě.

Hrálo se nicméně dál a výkonu hostů šla přesilovka k duhu. Stále jsme byli lepším týmem na hřišti, ale brejky hostí už jsme nedokázali zastavovat s předchozí jistotou a ti se tak dostali do tří velmi dobrých střeleckých pozic. Všechny tři však Musil vyrazil mimo cílový prostor. Vavřinec po vyloučení postupně urovnával rozháranou hru a výsledkem byl třetí gól ještě před odchodem na svačinu. Autorem důležité pojistky byl Bruno Klimeš. Přesto musel právě on o poločase zpytovat svědomí, protože svůj gólový účet nerozšířil z nejluxusnější možné pozice. Svojí penaltovou střelou totiž málem roztrhl síť, ale bohužel jen tu za brankou.

V druhé půli hosté zvýšili aktivitu a rázem byli častěji na míči a diktovali tempo hry. Ke své smůle se řadou nepřesností a překombinovanou finální fází obírali o možnost snížit naše vedení. Vavřinci nezbývalo než se pokoušet o brejky, ale v jejich přípravě a zakončení jsme si nepočínali dostatečně dobře. Klimeš po výstavním centru z levé strany minul branku hlavičkou téměř od země a Síglova propagační střela z 35 metrů výborného hostujícího brankáře také nepozlobila. Nelze nezmínit, že brankář Kotvrdovic byl jedním z nejlepších hráčů na hřišti a pochytal minimálně 5 vyložených šancí. Za děravou obranou ale nepomáhaly ani jeho čarodějné zákroky. Kotvrdovičtí útočníci neměli svůj den a nedokázali vstřelit branku ani do odryté branky po propadnuvším centru. Na konečných 4:0 tak upravil svojí druhou brankou přeci jen ten Klimeš, který stejně jako v prvním případě obešel brankáře a z úhlu mířil přesně.

Vavřinec – Kotvrdovice 4:0 (3:0)

Branky: Pokoj, Přikryl Radim, Klimeš 2,

Sestava: Musil T. – Moravec, Přikryl Roman, Pokoj, Sígl – Nečas, Fabiánek Jan, Šindelka Roman st., Kovařík – Klimeš, Přikryl Radim

Střídající: Rybář Jiří, Hudec, Kakáč, Burget