Ve Vilémovicích nás přivítal překvapivě nerovný terén a na jaře zatím neporažený soupeř s prapodivným stylem hry. Od úvodních minut domácí dávali zcela jasně najevo, že záložní řadu mají na hřišti jen proto, aby splnili kvótu jedenácti hráčů na hřišti. Veškerá jejich rozehrávka se totiž omezovala na jednoduché nákopy přes celé hřiště, kde se o míč rvali jejich útočníci. Ke cti naší obrany nutno dodat, že si s těmito \“akcemi\“ poradila ve většině případů bez větších problémů.

Výrazným pilířem naší obrany byl opět zejména Tonda Moravec, který se na jaře rozehrál k vynikajícím výkonům. Na předstoperu odváděl skvělou práci Libor Klimeš, který díky své urostlé postavě sbíral většinu nakopnutých míčů. Domácí Vilémovice hrozily zejména po standardních situacích. Nacvičené rohy a přímé kopy zaměstnávaly naši obranu opravdu důkladně, přesto se ujalo až to nejjednodušší možné rozehrání \“mrtvého míče\“. Po faulu Zmeka se kopal trestný kop zhruba z 20 metrů a domácí Zátik míč zakroutil přesně do horního rohu Musilovy branky – 1:0.

Vavřinec se snažil využít svých fotbalových předností a svými kombinacemi se vcelku lehce probíjel přes zálohu domácích. Přes obranu se už ovšem dostával jen ojediněle a většina akcí tak tedy končila dlouhým míčem od vilémovských stoperů na naši polovinu. Nezáživnou podívanou oživil z naší strany Roman Moravec, když se na levé straně v šestnáctce domácích zbavil obránce a tečovanou střelou na vzdálenější tyč překonal domácího brankáře – 1:1.

Vavřinečtí předvedli v první půli ještě několik slibných akcí. Po rohu Romana Šindelky netrefil hlavou v jasné šanci René Šindelka. A když Roman zkoušel zakončit sám z levé strany, vytlačil jeho povedenou střelu skvělým zákrokem domácí brankář. Ve druhé půli pokračovala marná snaha Vavřince dobýt branku kombinačně po zemi a stejně dopadly i snahy domácích o vstřelení branky ze vzduchu po rozích a dlouhých nákopech.

Akce Dvořáčka se neujaly stejně jako střely Romana Šindelky a Pavla Zmeka. Naše centrované míče pochytal spolehlivý domácí brankář. Vilémovice nedokázaly díky naší pevné obraně ani jednou důrazně zakončit, přestože jejich centrované míče byly velmi nebezpečné. Jedinou alespoň trochu vydařenou střelou byl pokus Zátika skoro z půlky hřiště, který ovšem mířil nad branku. Po oboustranně nudném utkání, ve kterém dominovaly spíše obrany obou týmů, se tak soupeři rozešli smírně.

Souvislosti

Vilémovice – Vavřinec 1:1 (1:1) ; Roman Moravec (Dvořáček), ŽK Zmeko, Šindelka Roman, Dvořáček

Musil T. – Konečný – Moravec A., Klimeš, Zmeko – Burget, Šindelka & Šindelka, Moravec R., Novotný – Dvořáček

Náhradníci: Novák, Přikryl, Horský, Kakáč