Dalším soupeřem v zimní přípravě nám bylo Rozstání, účastník IV. třídy na prostějovsku. Díky četným absencím nastoupil tým v originální sestavě, ostatně tak jak je u nás zvykem. V útoku se představila nová dvojice Měšťan – Manoušek, v záloze nastoupil poprvé v týmu mužů dorostenec Anty Nečas, Jirka Fabiánek na netradičním postu předstopera. V základní sestavě byli celkem 4 dorostenci a nová zahraniční akvizice Saša Kornaš.

Právě z jeho levé strany zahrozili hned v úvodu hostující hráči a jejich akce měly gólové parametry. Nedokázali je však přesně nebo vůbec zakončit. Naši hráči udeřili po čtvrthodince, když po Měšťanově pěkné přihrávce se dostal za obranu Radim Manoušek a v samostatném úniku nezaváhal. Střelou na druhou tyč skóroval – 1:0. V závěru poločasu \“zaujala\“ hrubka Rybáře a vynikající zákrok Nováka.

Po změně stran přibyli do sestavy zkušenější hráči, kteří přicestovali trochu později a na obrazu hry to bylo znát. Hra byla zcela v naší režii. Po 5. minutách přidal další gól Jirka Fabiánek, po krásném centru Burgeta. O chvíli později skóroval z přímého kopu Michal Rybář a silnou čtvrthodinku zakončil po rychlé akci Saša Musil. Ten později přidal ještě jeden gól. Soupeř v závěru snížil po pokutovém kopu nařízeném po Michlíčkově faulu.

Celkově v zápase potěšili mladí hráči a přihlásili se o své místo na slunci. Zejména enfant terrible Honza Fabiánek podal dobrý výkon. Soupeř ale nedosahoval kvalit našich předchozích soupeřů a proto nelze vítězství přeceňovat, i tentokrát vázla přípravná kombinace, autové vhazování, doplňování ze zadních řad, chyběl pohyb, střelba a až příliš často jsme se snažili tlačit míč kolmo dopředu. Přesto vítězství potěšilo a snad se odrazíme k lepším výkonům i proti silnějším soupeřům.

Další zápas nás v Boskovicích na UMT čeká 12. března v 19 hodin. Soupeř zatím není znám.

Vavřinec – Rozstání 5:1 (1:0); 15. Manoušek (Měšťan), 50. Fabiánek Jiří (Burget), 54. Rybář, 65. Musil A. (Fabiánek Jan), 72. Musil A. (Fabiánek Jan)

1. půle : Novák – Michlíček, Rybář M., Fabiánek Jiří, Kornaš (30. Musil A.) – Kakáč, Burget, Fabiánek Jan, Nečas -Měšťan, Manoušek

2. půle : Novák – Moravec, Rybář M. (75. Kakáč), Michlíček, Měšťan – Fabiánek Jiří (75. Nečas), Burget, Fabiánek Jan, Prokop – Musil T., Musil A.