Vavřinec byl před utkáním poprvé v sezóně pasován do role mírného favorita. Hosté z Olomučan každoročně bojují v dolní polovině tabulky a jsou známé svým důrazným stylem hry bez snahy o fotbalovou krásu. Vavřinečtí fotbalisté však k zápasu přistoupili lajdácky a účastníci okresní tipovačky si rvali vlasy. Velmi slabý výkon v první poločase a zejména tragická obranná činnost celého mužstva byly příčinou ostudného poločasového výsledku 0:3. Teprve po přeskupení řad a výrazném zvýšení úsilí se Vavřinec dostal ke slovu a nastartoval urputnou stíhací jízdu.

Nebylo to poprvé, co byli fanoušci Vavřince svědkem velmi špatného výkonu v úvodu zápasu. Tentokrát ten úvod obsáhl celou první půli. Naše někdy až profesorské pokusy o kombinaci v pochodovém tempu, plno nepřesností a nepochopitelně volné bránění protihráčů se podepsalo na výtečném ofenzivním výkonu Olomučan. Jejich záložníci si lehce přebírali míče ve středu hřiště a rozdávali míče útočníkům do křídel, kteří je posílali před branku. Jednoduchý model se kterým jsme si nedokázali poradit. Po podobné situaci jsme faulem poblíž pokutového území nabídli hostům přímý kop ze zajímavé vzdálenosti. Zatímco na centrovaný míč nabíhali tři hráči soupeře, vavřinečtí jen přihlíželi, jak se soupeř dostává do vedení.

Ztráta míče a nedůrazné bránění ve středu hřiště vedlo k další obdržené brance. Před vápnem si bez větších obtíží pohrál s míčem hostující záložník a poslal přihrávku na naši nebráněnou levou stranu, kde osamocený Štěpánek poslal míč přesně k zadní tyči. Další dvě dobré šance na poslední chvíli hasili obránci a jednu ve vzdušném souboji brankář. Třetí branka byla velmi podobná té první – faul za vápnem a centr za obranu. Tentokrát nabíhající útočník míč hlavou netrefil, ale golman míč stihl jen vykopnout před sebe, kde se k němu dostal opět a znovu hostující hráč. Šouravé dorážce jsme jen přihlíželi. Poločasový zmar byl dokonán – 0:3!

O poločase proběhla v domácí kabině menší bouře. Trenér Pokoj snad podesáté zamíchal sestavou aniž by změnil její personální složení. Hosté už se viděli ověnčeni třemi body a my jsme potřebovali vstřelit branku, aby se o ně začali bát. Začátek byl ještě trochu rozpačitý, ale dostávali jsme se častěji k míči a osmělovali jsme se čím dál víc. Vstřelit gól se nám povedlo až po čtvrt hodině, ale kýžený efekt měl. Vavřinec nakopl a olomučanským se začala častěji otevírat okénka v obraně. O to více se hosté snažili co nejvíce času proležet na trávníku nebo jej prodiskutovat s rozhodčím. Radim Přikryl byl tím, kdo vstřelil důležitý první gól a svými kličkami dál trápil obranu hostí. Na rozdíl jediné branky mohl snížit Roman Přikryl, ale z dobré pozice přehodil nejen brankáře, ale i branku. Náladu všem vavřineckým spravil až o chvíli později, když se svou druhou šancí naložil o poznání lépe.

Do konce utkání chybělo čtvrt hodiny a prohrávali jsme už jen o jediný gól. Trápícího se Kovaříka vystřídal na levém křídle Jirka Rybář. Olomučany se nevzdávaly snadno a jejich hráči se s míčem několikrát probili až do střeleckých pozic. Třikrát je zablokovala obrana a zbytek zakončili nepřesně nebo slabě. Vavřinečtí fotbalisté cítili šanci minimálně na bod a vrhali se dál do útoku. S postupující časem stoupala i nervozita. Naše střely však dál létaly mimo tři tyče. Vyrovnávací branku zaznamenal až dvě minuty před koncem Klimeš, jehož střelu z ostrého úhlu tečoval jeden z obránců za záda bezmocného brankáře. Hektický závěr plný emocí jsme nakonec zvládli bez větších šrámů v kolektivu.

Olomučany v utkání prokázaly svou bojovnou náturu a za první půli si minimálně bod rozhodně zasloužily. Pro Vavřinec je ztráta dvou bodů v domácím prostředí velkým varováním do budoucna. O svou šanci v prvním týmu se nyní můžou porvat tahouni úspěšného béčka, kteří by mohli přinést svěží vítr z hor, který by v sobotu smetl fotbalový tým Olešnice.

Vavřinec – Olomučany 3:3 (0:3)

Branky: Přikryl Ra., Přikryl Ro., Klimeš

Sestava: Musil T. – Moravec, Přikryl Ro., Sígl – Kovařík, Fabiánek Jan, Šindelka Ro. st., Klimeš, Nečas A. ml. – Pokoj, Přikryl Ra.

Střídající: Rybář Jiří, Hudec, Kakáč