Bez kapitána Michala Kočího, stopera Petra Vágnera a nemocného Vojty Suchomela nastoupili žáci v Olomučanech. Pokud jsme chtěli v Olomučanech uspět, bylo nezbytně nutné udržed domácí střelce na uzdě a inkasovat maximálně jednou. To se nám bohužel nepodařilo.

Přes dlouhotrvající déšť bylo hřiště ve velmi dobrém stavu a to i přesto, že zápasu předcházelo utkání dorostu. Díky čemuž jsme mimochodem neměli v podstatě žádný čas na rozcvičení…

Domácí měli sice od prvních minut převahu, ale naši chlapci jejich tlaku odolávali a hrozili z rychlých protiútoků v podání Fabiánka a Nguyen Manha. Výjimkou byla 10. minuta, kdy centr z levé strany prošel až ke Švancarovi, jež jej nešťastně minul, načež měl domácí útočník dostatek času a prostoru k tomu, aby trefil šibenici – 1:0.

Po změně stran zahrávali domácí ve 42. minutě trestný kop a Radimovi Kočímu proletěl míč mezi rukama – 2:0. Ve 49. minutě nezachytil gólman Kočí střelu ze 20 metrů a Olomučany vedly už 3:0. Na mokrém trávníku míč po odskoku zrychlil a Radim byl u tyče pozdě.

Olomučanští hráči po celý zápas až příliš často řečnili a komentovali téměř každý souboj. Jinak celkem přesný sudí si ale nebyl schopen zjednat na hřišti pořádek.

Že jsou standartní situace silnou disciplínou našich žáků se mohly Olomučany přesvědčit v 63. minutě, když zahrával rohový kop Antonín Nečas. Domácí gólman míč vyrazil a Jirka Fabiánek jej poslal do sítě – 3:1.

Olomučany ale měly otěže zápasu pevně ve svých rukou a jen o tři minuty svoje vedení pojistily čtvrtou brankou.

OlomučanyVavřinec 4:1 (1:0); 63. Fabiánek (Nečas A.)

Kočí R. – Březina – Švancara, Nečas A., Vágner L., – Zmeko O., Nguyen Manh, Fabiánek, Kovařík – Kakáč (15. Zmeko D.), Moravec (60. Nečas R.)