Výsledkové trápení v jarní části sezony jsme chtěli utnout v duelu s Doubravicí. Ta hraje jednoduchý fotbal s velkým důrazem při zakončení. A pravě tento důraz v naší šestnáctce nás připravil o 2 body. Doubravice dala všechny branky ze vzdálenosti menší než 6 m od branky a přestože po celý zápas dotahovala naše vedení, dokázala i v 10 uhrát bod za remízu 4:4.

V první půli jsme vedli už 2:0 po brankách Klimeše. V obou případech využil chyb a nedorozumnění v soupeřově obraně. Při druhé brance Libor chytře přehodil vybíhajícího brankáře. Doubravice korigovala po chybě na levé straně, centru na zadní tyč a přihrávce před branku. Zápas se hrál v pochodovém tempu a na naši kostnatou rozehrávku s chybami soupeř odpovídal jednoduchou přímočarostí směrem dopředu bez zpětných přihrávek.

Druhý poločas probíhal podle našich představ. Místo tradičního inkasování v prvních minutách jsme to byli my, kdo měnil skóre, jmenovitě Dvořáček. Soupeř sice stihl odpovědět, ale bleskově se mu to vrátilo v podobě branky Romana Šindelky. Za stavu 4:2 dostal zbytečnou červenou kartu jeden z hostů a naše cesta ke třem bodům byla otevřená. Bohužel jsme dokázali i my naštvat rozhodčího a s přispěním mnoha našich zbytečných faulů jsme se přišpendlili k vlastní brance.

Doubravice nás potrestala proměněním dvou z celé řady trestných kopů, které jsme jí dobrovolně poskytovali po celou poslední čtvrthodinu. Nejprve si na centr naskočil nehlídaný hráč, do kterého šel pozdě i brankář. Další centr proletěl celým vápnem kolem 4 hlav a spadl dost nešťastně na nohu jednomu z obránců a odšoural se do branky. Tragikomický konec zápasu by klidně mohl být symbolem našich jarních výkonů.

Vavřinec – Doubravice 4:4 (2:1) ; Klimeš 2, Dvořáček, Šindelka

Musil T. – Janíček, Burget, Jelínek, Moravec – Přikryl Ra., Přikryl Ro., Šindelka Ro. (Musil A.), Dokoupil, Klimeš, Dvořáček (Fabiánek Jiří)