Po prvním zápase v Drnovicích nezůstal v sestavě díky zraněním a nejrůznějším absencím na kameni kámen. Jen na dvou postech nastoupili hráči, kteří hráli od úvodu v předchozím zápase a na hřišti to bylo vidět.

Domácí totiž po vysoké prohře v Blansku a s posílenou sestavou začali velmi z ostra. Hned v úvodních vteřinách provětrali naši defenzivu akcí po pravé straně a na ostrý centr domácí útočník jen těsně nedosáhl. Ani v následujících minutách nehodlali polevit proti velmi vlažně hrajícímu soupěři. Výsledkem byl přehršel střel ze střední vzdálenosti, ale i z pokutového území. Řečí statistických čísel to byla už v 10. minutě penalta po ruce hostujícího hráče, gólman Musil sice vystihl směr, ale na přesnou střelu nedosáhl – 1:0.

Po dalších pěti minutách to s Vavřincem vypadalo zle nedobře, protože tvrdá a přesná střela zpoza pokutového území podruhé rozvlnila síť Musilovy branky – 2:0. Domácí v tlaku dál pokračovali a vypadalo to, že je jen otázkou času kdy přidají další góly. Po půlhodině ale předvedl Radim Přikryl individuální průnik, který i úspěšně zakončil – 2:1. Byla to teprve snad druhá naše šance, tu první měl na svědomí v úvodu Radim Manoušek. Po mizerné první půli, kdy vázlo v naší hře snad úplně všechno, jsme odcházeli do kabin za velmi lichotivého stavu.

Po změně stran přišel tradiční vstup do druhého pločasu jak jsme si na něj zvykli loni na jaře. Domácí měli možnost naše akcie definitně pohřbít, ale nastřelili pouze břevno. Zhruba po půlhodince tak přišel trest. Brejkovou akci s přehledem zakončil Roman Přikryl – 2:2. Jen o pět minut později odpískal rozhodčí po faulu pokutový kop a Roman Šindelka jej s přehledem proměnil – 2:3. Ten byl ve svých 40 letech zřejmě naším nejlepším hráčem.

Domácí vrhli všechny síly do návratu do zápasu, který se zdál v první půli jednoznačný. Naše defenzíva odolávala z obtížemi. Na hřišti stoupala nervozita, kterou už tradičně nedokázal rozhodčí zkrotit. Oleje do ohně ještě přilila situace pět minut před koncem, kdy domácí útočník zbytečně dohrál při brejkové situaci gólmana Musila. Následovala žduchanice, kterou známe z anglické ligy. Údajně simulující gólman Musil byl nucen vystřídat a ještě dnes se není schopen jakkoliv zapojit do tréninkového procesu…

Kýžené domácí vyrovnání přišlo v samém závěru po úplně zbytečném faulu před pokutovým územím. Po standartce poslal odražený míč domácí hráč do sítě – 3:3.

Lysice – Vavřinec 3:3 (2:1); 32. Přikryl Radim, 70. Přikryl Roman, 74. Šindelka Roman (pen.); ŽK: Moravec, Musil A., Zmeko

Musil T. (85. Novák) – Slouka, Burget, Moravec, Michlíček (56. Zmeko) – Hrazdíra, Přikryl Roman, Manoušek (75. Kakáč), Šindelka Roman, Musil A. – Přikryl Radim

Nenastoupili: Březina