Na hřišti vedoucího týmu soutěže jsme velmi záhy pochopili, proč je Lipůvka považována za jasného kandidáta na postup. Technická a rychlostní vybavenost hráčů ve spojení se slušnou organizací hry a zažitými automatismy – o tom se nám zatím jen zdá. My jsme sice byli horším týmem, ale nevyhořeli jsme jako v jiných venkovních zápasech.

Domácí začali ve velkém stylu a nebojácně se na promoklém trávníku vrhali do útoku. Rychlostně vybavení záložníci nám dělali velké problémy a útoky tak zastavovala až slušně bránící obrana. Bohužel se stejné obraně již nedařilo míče konstruktivně rozehrávat, což byl náš největší nedostatek vedoucí k naší ofenzivní impotenci. Lipůvka nás skvěle napadala až na našem velkém vápně, což nám znemožnilo kombinaci a naše nakopávané míče vedli jen k ojedinělým náznakům šancí.

První šanci Lipůvky zakončil nechtěnou střelou do brankáře Rosťa Burget, který \“zachraňoval\“ za minutu dvanáct. Průnik Srby důrazně ubránil Nowak, střely z dálky povyrážel Musil. Teprve až další průnik Martina Srby do našeho vápna skončil penaltovým zákrokem Rybáře. Domácí exekutor zavřel oči a míč napálil po zemi po pravé ruce brankáře. Ten vystihl směr i výšku míče, jenže ztlumený míč přece jen za čáru doskotačil – 1:0.

Druhá branka padla opět po akci všudybyla Srby, který prošel lehce po naší pravé straně až k malému vápnu a naservíroval před prázdnou branku na Michlíčkem špatně hlídaného útočníka – 2:0. Reklamovaný ofsajd vyhodnocoval domácí pomezní, který jinak mával překvapivě spravedlivě, takže věřme, že skutečně nebyl. Jedinou naši velkou šanci první půle neproměnil Březina, který k centru z levé strany doklouzal jako první a špičkou trefil z malého vápna do hrudi připraveného brankáře.

V druhé půli domácí herně již tolik nedominovali, ale přesto si vytvořili více šancí než v půli první. Naše laxnější bránění a výrazně horší fyzická připravenost nás opět vedly k debaklu. Naštěstí pro nás domácí ostrostřelci pohořeli na brankáři a své šance do jedné zazdili. Křížnou střelu brankář vykopl, střelu po samostatném úniku vytěsnil rukou, bomba z pravé strany skončila na tyči a hlavička i pokus z dálky mířily nad břevno.

Domácí pak již kontrolovali hru a když svoji druhou šanci v zápase opět neproměnil mladíček Březina, odjeli jsme z hřiště soupeře tradičně poraženi. Tentokráte však se ctí a ne s debaklem.

Lipůvka – Vavřinec 2:0 (2:0)

Musil – Rybář, Fabiánek Jan, Nowak, Moravec – Michlíček (Vágner), Burget, Beneš, Nečas (Kakáč) – Březina (Fabiánek Jiří), Přikryl

Nenastoupil: Novák, Partyka