\"Vavřinec

Souboj s týmem Vilémovic, které se nacházejí ve spodní části tabulky, měl být pohodovým zápasem s plným bodovým ziskem, ale v úvodu to tak úplně nevypadalo. Hosté totiž předváděli svou typickou jednoduchou hru, se spoustou dlouhých míčů stylu nakopni a utíkej. Naši hráči se jejich hře chtě nechtě přizpůsobili a tak nebylo k vidění příliš fotbalové krásy. Byť měla juniorka převahu, nemohla se dostat k brance. Vysvobození přinesla po čtvrthodince nepovedená střela Kakáče, která obloukem doplachtila na břevno, odrazila se do pole, kde ho poslal do sítě Jirka Vybíhal. Gólman se věnoval střele, obránci se zřejmě kochali krásami místního okolí a tak byl rychlonohý levý obránce široko daleko první u míče – 1:0.

Po půlhodince přidal druhý kus střelec Hudec, jenž do té doby sice krokem šetřil, ale jedna povedená akce a pěkná střela skončila gólem – 2:0. Dvakrát pak vystrašil Partyku kanonýr Přikryl, ale gólové střely to nebyly.

Trenér Pokoj poslal do druhé půle namísto zraněného Vybíhala středopolaře Honze Fabiánka, který si start doslova vymodlil. Celý týden byl pracovně mimo republiku a fotbal mu evidentně chyběl. Jeho chuť do hry byla enormní, Honza výrazně oživil střed zálohy. Převaha přinesla další gól, to Kubík nachytal na hruškách gólmana Partyku. Toho zřejmě ozářilo podzimní sluníčko nacházející se nízko nad obzorem, protože na lehkou střelu ani nezareagoval – 3:0.

Vavřinečtí ve druhé půli výrazně zlepšili rozehrávku. Obránci konečně roztáhli hru na celou šíři hřiště, přesně kombinovali s gólmanem Novákem, jenž opět podal výborný výkon. Vilémovice úplně odpadly, juniorka dominovala. Útočník Přikryl pak v další útočné akci nehladnil a nezištně našel Hudce – 4:0. Pokoj navíc poslal v 73. minutě na hřiště čerstvou trojici Kočí, Michlíček, Razák a posledně jemovaný obul gólové kopačky. Nejprve jeho střelu tečoval Musil, aby následně zcela sám uzavřel skóre zápasu na konečných a vysokých 6:0.

Benfika – Vilémovice B 6:0 (2:0); Góly: 14. Vybíhal (Kakáč), 31. Hudec (Slouka), 52. Kubík (Burget), 60. Hudec (Přikryl), 78. Musil (Razák), 88. Razák (Michlíček); Rozhodčí: Chalupa – Šebela, Štolpa, Návštěva: 40 diváků

Sestava: Novák – Slouka, Burget, Fabiánek Jiří, Vybíhal (46. Fabiánek Jan) – Kakáč (75. Kočí M.), Musil A., Vágner, Kubík – Přikryl (75. Razák), Hudec (75. Michlíček)