Poslední utkání sezóny nás v úvodu nezastihlo v nejlepším rozpoložení. Jistota postupu a neúčast některých hráčů podle našeho záměru neměly ovlivnit náš výkon, ale přesně to se stalo. V úvodní dvacetiminutovce jsme si nebyli schopni poradit s jednoduchou taktikou hostů, kteří nakopávali míče za obranu na svého rychlonožku Abraháma a ten nás za to ztrestal dvěma vstřelenými brankami. Pak se už ovšem probudil spící obr – vavřinecká ofenzíva – a obraz hry se začal měnit.

Dostávali jsme se do obrovských šancí a hosty několikrát zachraňoval vynikající brankář, který pochytal i nemožné. Obrana mu však příliš nepomohla a kličkujícího Klimeše zastavila jen za cenu faulu ve vápně. Penaltu bezpečně proměnil Radim Přikryl. Radima pak ve dvou velkých šancích vychytal brankář Benešova, ale obránci dál nestíhali a Radim tak své zaváhání napravil další vstřelenou brankou hned o chvíli později. Třetí branku Radim přidal po spolupráci s Klimešem, kdy byl o zlomek vteřiny dříve v ostrém souboji s brankářem a dorazil míč z malého vápna do sítě.

Benešov nás v první půli také ještě pozlobil. Nebezpečný centr však nikdo z jeho hráčů nedokázal nasměrovat do branky, střely po dvou samostatných nájezdech prolétly kolem branky a penalty za sporný zákrok se hosté dožadovali marně. O poločase jsme sice o gól vedli, ale nevyrovnaný výkon nenaznačoval snadnou cestu k vítězství. Jenže v druhé půli hosté už tolik nebezpeční nebyli a množily se řeči o slabší kondici.

Naše vítězství jsme podpořili ještě brankou Klimeše z pokutového kopu, který využil faulu na pronikajícího Fabiánka. Poslední branku sezony si tečí Pokojovy střely těsně před brankářem připsal Martin Sígl. 5:2 bylo konečné skóre a ve Vavřinci se bouchalo šampaňské. Definitivní tečkou za sezónou byla decentní oslava již několikrát provolaného postupu a poděkování fanouškům za přízeň v průběhu sezóny.

Vavřinec – Benešov 5:2 (3:2)

Branky: Přikryl Radim 3, Klimeš, Sígl

Sestava: Musil – Rybář, Pokoj, Sígl, Burget – Kovařík, Fabiánek, Wutka, Přikryl Ro. – Klimeš, Přikryl Ra.