Vyberte stránku

Hned v první minutě otevřel skóre Roman Šindelka. Po chybě pravého obránce Blanska mu přiťukl míč Zmeko a Roman propálil brankáře prudkou střelou – 1:0. Závar na druhé straně hned v zápětí vyřešil brankář Novák. Na střelu z 20. minuty však již nestačil. Po sérii nepřesností ve středu hřiště na něj hostující útočník běžel sám a uklidil míč k tyči – 1:1. Chvíli poté pálil z vápna nepřesně vavřinecký Zmeko.

Ve 22. a 31. minutě se zaskvěl brankář Novák, když likvidoval nepříjemnou střelu z vápna a samostatný únik. Blansko mělo mírně navrch a jeho běhaví hráči se neustále tlačili před domácí branku. Ve 35. minutě měli domácí štěstí, když Novák vyrazil nebezpečný pokus ze strany a dorážka mířila vedle odkryté branky. V závěru poločasu měli dvě dobré příležitosti domácí. Nejprve Zmeko vyslal do úniku Přikryla, ten si však při obhazování brankáře míč předkopl až příliš daleko. Následně z levé strany těsně přestřelil Nečas.

V úvodu druhého poločasu prověřil pozornost hostujícího brankáře z dálky domácí Burget. Hosté pak zahrozili nepřesnou střelou ze středu hřiště a o pár minut později po nedorozumění v obraně střílel hostující útočník z úhlu jen do břevna. V 62. minutě šli domácí opět do vedení. Novotný centroval z pravé strany, po spolupráci Romana Šindelky a Saše Musila doputoval míč ke Kakáčovi, který zavěsil přesně k tyči – 2:1.

O chvíli později vybojoval míč Burget a přesnou přihrávkou vybídl k sólu Romana Šindelku. Jeho lob však byl příliš nízký a brankář jej srazil na roh. Roman jej sám zahrál na přední tyč, kde těsně vedle hlavičkoval René Šindelka. V 75. minutě prošel hostující záložník po naší levé straně, míč přihrál napravo, kde osamocený útočník pohodlně skóroval do prázdné branky – 2:2. V 78. minutě se do dobré pozice dostal Radim Přikryl, ale z hranice šestnáctky trefil jen boční síť.

V 81. minutě šel Vavřinec opět do vedení po chybě hostující obrany. Přikryl si přehodil vyběhnutého brankáře a dorazil míč do sítě – 3:2. V 85. minutě domácí potvrdili zlepšený výkon v druhé půli čtvrtou brankou, jejímž autorem byl Radek Horský. Odražený míč si zpracoval na prsa a přesnou střelou uzavřel skóre utkání – 4:2.

Blanenští se předvedli v dobrém světle přestože do zápasu šli z plného tréninku. Prezentovali se běhavým a technickým fotbalem. Vavřinec nastoupil bez brankáře Musila, špílmachrů Moravce a Hebelky a také bez kanonýra Dvořáčka. Přesto byl výkon i díky menším absencím o třídu lepší než v Blansku.

Vavřinec – Starší Dorost Blansko 4:2 ; ,Šindelka Rom., Kakáč, Přikryl, Horský

Novák – Moravec, Klimeš, Novotný, Hrazdíra, Burget, Šindelka Roman, Šindelka René, Nečas, Zmeko, Přikryl, Novotný, Kakáč, Musil A., Horský