Po smolné prohře v Šošůvce jsme si chtěli spravit chuť a náladu. V cestě však stál těžký soupeř, jehož kvalita rozhodně neodpovídá průměrnému postavení v tabulce. Vysočany to dokazovaly hned od úvodního hvizdu a v úvodních minutách byly viditelně pohyblivější a častěji u míče. Jejich tlak jsme přestáli a hned z první vydařené akce jsme zmrazili aktivní hosty. Po přihrávce aktivního Přikryla skóroval výborně hrající Hebelka 1:0. Zůstali jsme při chuti a hned o pár minut později, po šikovném zpracování míče od Radima Přikryla, šutér Dvořáček málem zboural branku střelou do spojnice.

Další naše akce už skončila gólem v brance Vysočan. To po Dvořáčkově autu prodloužil před branku Šindelka, kde Roman Moravec uklidil míč od tyče do sítě! Trochu zklamaní a zakřiknutí hosté se dál snažili hrát a jejich šikovní hráči měli míč na kopačkách často, ale jejich snaha končila na pozorné vavřinecké obraně nebo nepřesnou finální přihrávkou. Ve 25. minutě přihrál \“Anty\“ Nečas Dvořáčkovi, který si přehodil nedůsledného obránce a s přehledem zavěsil – 3:0! Hosté na našem hřišti předváděli zejména kvalitní ofenzivní činnost a k jejich smůle také dost nekvalitní obranu. Výsledkem jejich snažení byla v první půli rána z přímého kopu, který vyrazil brankář Musil a hned několik nebezpečných hlaviček, které naštěstí končily mimo tyče domácí branky.

Ve druhé půli jsme si chtěli zejména pohlídat úvod a zbytečně si nezkomplikovat dobře rozehraný zápas. To se nám dařilo a v 50. minutě jsme vedení mohli i pojistit, když po centru Přikryla hlavičkoval nepřesně Šindelka. V 65. minutě však přišla naše chyba ve středu hřiště a kolmá přihrávka na kanonýra Vysočan Slouku. Na centr náš obránce nedosáhl a Slouka po samostatném úniku zakončoval přesně – 3:1. Hned vzápětí přišla odpověď Vavřince. Roman Moravec přihrával Dvořáčkovi a po minele domácí obrany pálil Miloš v dobré pozici do tyče.

V další akci Miloš vybojoval míč u levé lajny, ustál faul od obránce, druhého obránce si obhodil a přes nohy špatně vyběhnuvšího brankáře stanovil konečné skóre utkání – 4:1. V závěru ještě dobře pálil hostující Mokrý, ale golman Musil jeho střelu vytáhl na roh. Díky těmto třem bodům jsme se vzhledem k ostatním výsledkům dostali zpět do čela soutěže s jednobodovým náskokem na našeho příštího domácího soupeře z Olomučan!

Vavřinec – Vysočany 4:1 (3:0) ; Dvořáček 2 (na první Anty Nečas, Moravec R.), Hebelka (Přikryl), Moravec (Šindelka)- Slouka J.; ŽK: Zmeko

Musil T. – Konečný – Novotný, Šindelka, Zmeko (Burget) – Nečas, Moravec, Hebelka (Králík), Hrazdíra – Přikryl (Kakáč), Dvořáček