Jestliže budeme přemýšlet nad tím, jak Vavřinec dospěl k vítězství nad Benfikou z Ráječka posílenou o hochy z A týmu, pak dojdeme k atributům jako je bojovnost, poctivost, agresivita, nasazení. Kvalita byla na straně Ráječka, domácí ale zvítězili srdcem!

Trenér Pokoj se po nevydařeném zápase v Lysicích rozhodl k několika změnám v sestavě. Ve výsledku měl výkon Vavřince hlavu a patu. Zahráli krajní beci Kočí a Rybář, staronový stoper a kapitán Burget i tradiční pilíř Moravec. Krajní záložníci Nečas a Kovařík jezdili jak pstruzi a na středu překvapil Vágner. Po delší době se předvedl i Jan \“Řepa\“ Fabiánek a k produktivnímu Přikrylovi se přidal na hrotu pohyblivý Beneš.

Změny v sestavě i určená taktika se trenérovi povedly a nutno smeknout klobouk. Když jsem třeba ve druhé půli viděl, jak hráči dokázali umně vykombinovat situace na vlastní půli a pod tlakem napadajícího soupeře, nestačil jsem koukat. Takový Vavřinec jsem už dlouho neviděl, hodně dlouho!

A co stojí za zmínku? Určitě gól Přikryla, který přišel po výkopu gólmana Musila a zaváhání hostující obrany. Taky třeba vavřinecká malá domů, to nám fandům zatrnulo. Hosté nastřelili břevno, nejlepší okresní fotbalista Sehnal měl několik dobrých a nebezpečných střel. Jednou si hosté málem dali vlastní gól, anebo třeba všudybyl Burget v závěru vykopl míč z prázdné branky (pokolikáté už…)

Po delší době jsem pyšný, že je mé srdce zelenobílé a to je k nezaplacení.

Vavřinec – Ráječko B 1:0 (1:0); 29. Přikryl (Musil); ŽK: Nečas; Návštěva: 70 diváků

Musil – Kočí, Moravec, Burget, Rybář – Nečas, Vágner, Fabiánek Jan, Kovařík – Přikryl (84. Dvořáček), Beneš (88. Kakáč)