Vyberte stránku

Pikantní souboj prvního Vavřince s druhými Knínicemi byl k vidění v neděli na vavřineckém \“šmirglu\“ a jako vítězové odešli zaslouženě domácí. Naše ofenziva předvedla mnohem víc pohledných a nebezpečných akcí než soupeř, který se patrně snažil soustředit spíše na defenzívu. Údajně oslabený soupeř se však ke své smůle již od začátku více věnoval diskusi s místy nepřesným rozhodčím než hře. V první půli se Knínice dostaly k několika náznakům šancí, dotáhnout k zakončení se jim však podařilo jedinou a to hned s gólovým puncem. Hostující útočník si šikovně naběhl na přesný pas za obranu a obloučkem přehodil vyběhnuvšího Musila.

Gól hostů byl však již odpovědí na první vavřineckou branku, kterou vstřelil vavřinecký kanonýr Dvořáček. Na 2:1 pro domácí později zvyšoval výborně hrající Lukáš Hebelka, když využil přesného přiťuknutí na malé vápno od Oldy Hrazdíry, který jen malou chvíli před touto brankou sám skórovat odmítl. Třetí branka v síti hostí byla jen logickým vyústěním tlaku Vavřince. Po kombinaci s Dvořáčkem ji vsítil agilní Roman Moravec. Další pokusy Dvořáčka a Moravce ani kličkovaná Hebelky již k radosti domácích fandů nevedla.

Druhá půle byla již o poznání vlažnější a tým hostí se dostával více k míči. Hosté se snažili dosti jednotvárně prosadit především nakopávanými míči a rychle rozehranými standardkami, se kterými si ovšem vesměs poradila povětšinou pozorná domácí obrana. Ke svým šancím, které plynuly z naší slabší hry, se však hosté přeci jen dostali po našich nevynucených chybách. Pro hosty z toho vyplynuly dvě střely mířící k tyčím. S oběma se bez větších obtíží vypořádal Musil.

Přestože jsme druhý poločas už neodehráli nijak valně, dokázali jsme vedení ještě zvýšit. Ve skrumáži před brankou Knínic se nejlépe zorientovali Roman Moravec a Renula Šindelka a po vzájemné spolupráci druhý jmenovaný dotlačil míč do sítě pod padajícím brankářem. Utkání tak skončilo jasným vítězstvím Vavřince v poměru 4:1 a domácí tak zvýraznili své vedoucí postavení v tabulce.

Vavřinec – Knínice 4:1 (3:1); Dvořáček (Moravec A.), Hebelka (Hrazdíra), Moravec R. (Dvořáček), Šindelka (Moravec R.)

Musil T. – Konečný – Novotný, Moravec A., Zmeko – Nečas, Šindelka, Moravec R., Hrazdíra (58. Králík) – Hebelka (77. Horský), Dvořáček