\"Lipůvka

Notně posílený tým Lipůvky dokázal i proti Vavřinci zopakovat kanonádu z předchozích kol okresního přeboru. Domácí nás převýšili pohybem, důrazem i individuální technikou a i přes nepříznivý vývoj utkání si vybojovali tři body. Několik vavřineckých hráčů včetně brankáře si vybralo slabší den a celkový dojem z našeho výkonu dost trpí srovnáním s předvedenou hrou soupeře.

Dlouho nás ve hře držela naše efektivita v útoku a také naše více než hodinová převaha o jednoho muže v poli. O dobrý výsledek nás však připravily zejména naše chyby při bránění centrovaných míčů, kdy jsme nedokázali pokrýt centrující a nabíhající hráče. V závěru jsme se ještě pokusili zvrátit utkání posílením útoku, ale Lipůvka z brejků pečetila své vítězství.

Už úvod utkání naznačil v jakém duchu se ponese děj zápasu. Zatímco Vavřinec se pokoušel točit míč přes obránce ve snaze získat si nejlepší pozici pro založení útoku, domácí nás hbitě napadali, čekajíc na chyby, které z tohoto tlaku pramenily. Domácím však zatrnulo hned po pár minutách hry, když k ráně z dálky napřáhl Klimeš a jeho střela zaplula přesně do levého horního rohu branky.

Hned vzápětí však bylo srovnáno. Skákavý centr z levé strany Musil nezkrotil a domácí útočník měl snadnou pozici. A mohlo být ještě hůř, protože naše obrana nedokázala zastavit kličkujícího hráče, který se s míčem dostal od postranní čáry až k penaltovému puntíku. K zakončení naštěstí neměl dost klidu ani sil a neprostřelil tak vybíhajícího brankáře. Další vrásky na čele vykouzlil místním fanouškům vlastní stoper, který se nechal obehrát Přikrylem a následně ho stáhl k zemi, když postupoval sám na brankáře. Dvojím trestem byla červená karta a Síglem proměněná penalta.

Hra se poté urovnala a přestože domácí stále kousali, dostali jsme se k míči častěji i my. Zpřesnili jsme přechod do útoku a vytvářeli méně chyb, ale vedlo to jen k několika pokusům z dálky a nedotaženým akcím středem hřiště. K naší velké smůle jsme těsně před půlí nedokázali odvrátit míč a po dalším centru a dobrém náběhu bylo srovnáno. A nebylo to zdaleka vše. Obrat ve skóre byl dokonán krátce po začátku druhého poločasu, když po dalším centru a ostrém souboji s brankářem, skóroval nabíhající hráč v černém.

Do zápasu nás vrátil zákrok na Romana Šindelku v pokutovém území a nařízená penalta, kterou bezpečně proměnil Radim Přikryl 3:3. Radim měl v utkání ještě dvě velmi dobré příležitosti. První střelu z dobré pozice zblokovala obrana a dorážka Romana Přikryla se nevešla mezi tyče. Druhá a největší šance přišla po přesném pasu z pravé strany, osamocený Radim však hlavičkoval těsně vedle.

Domácí si vzali vedení zpět v 70. minutě, když se probili do šestnáctky a přesná zpětná přihrávka našla před brankou připraveného střelce. Ve snaze zvrátit vývoj utkání posílil trenér Pokoj útok a všechny síly jsme napnuli ke snaze o vstřelení branky.

To se nám však nepodařilo a Lipůvka z brejků do otevřené obrany dvakrát trestala. Utkání uzavřela vlastní branka domácího stopera, který nešťastně tečoval centr Fabiánka. Navzdory brzkému vyloučení a našemu vedení v první půli, připadla výhra zaslouženě Lipůvce. Předčili nás na většině postů a zejména v záloze, kde operoval bezchybný Vlasák. Vavřinec šanci na bodový zisk v utkání jistě měl, ale za předvedený výkon si je nezasloužil.

Lipůvka – Vavřinec 6:4 (2:2)

Branky: Klimeš, Sígl, Přikryl, vlastní

Sestava: Musil T. – Moravec, Přikryl Roman, Pokoj, Sígl – Nečas, Fabiánek Jan, Šindelka, Rybář J. – Přikryl, Klimeš (Hudec)

Náhradníci: Kakáč, Novák

Vedoucí týmu: Jiří Vybíhal