Do tohoto zápasu jsme vstoupili jen s deseti hráči v základní sestavě, ač byli na střídačce domácích 3 hráči, neboť se čekalo na příjezd stopera Vágnera. Asi 10 minut drželi naši hráči čisté konto, ale poté utekl po levé straně hostující hráč a ve vápně nešťastně zakopl o nohu Jirky Fabiánka. Po tomto zákroku se kopala penalta. Exekutor si s ní poradil gólově 0:1. V 16. minutě pokazil rozehrávku Březina. K míči se dostal jeden z lažanských záložníků. Ten prošel až k velkému vápnu a střelou k tyči zvýšil skóre zápasu na 0:2. Ve 23. minutě šel na domácího brankáře Suchomela úplně sám hostující útočník a pohodlně skóroval 0:3.

Po tomto gólu se dostal na hřiště domácí stoper Petr Vágner. Ihned po jeho nástupu na hrací plochu kopal po faulu na jednoho z našich hráčů Březina volný přímý kop, který skončil jak jinak než v síti 1:3. Byl to jeho třetí gól z přímého kopu ve třech zápasech po sobě. Částečně tak odčinil svou minelu ze začátku zápasu. Asi 7 minut poté šel z hranice velkého vápna sám hostující hráč, který pohodlně skóroval na druhou tyč 1:4. Nutno dodat ještě neproměněnou 100% šanci domácího Iva Cupáka, kterého na hranici malého vápna pošťouchl hostující obránce, a Ivo trefil jen břevno odkryté brány a pokusy Zemacha a Kocourka, se kterými si brankář hostí poradil.

Po prvním poločase šel \“dolů\“ domácí obránce Lukáš Březina, místo něj šel na hřiště Petr Sedlák.

Druhý poločas jsme začali lépe než ten první a hned na začátku jsme si vytvořili šance. Hra byla poměrně vyrovnaná. Šance si vytvářeli jak domácí, tak hosté. Jako první ve druhém poločase ale udeřili domácí. Honzu Kocourka vysunul chytrou přihrávkou Vlasta Zemach. Honza se řítil na lažanského brankáře sám a chladnokrevně zakončil mezi jeho nohy 2:4. Hosté si také vytvořili několik šancí na vstřelení gólu, z nichž proměnili jedinou. Volný přímý kop poslal hostující hráč pod břevno brankáře Suchomela a bylo 2:5.

Dorostenci ale bojovali a gólmanem vyražený míč poslal Petr Sedlák do šibenice – 3:5. Posledních 20 minut jsme byli hostům více než vyrovnaným soupeřem a vytvořili jsme si další šance, ty ale zůstaly nevyužity.

Vavřinec : Lažany – 3:5 (1:4); Březina, Kocourek (Zemach), Sedlák (Zemach)

Suchomel – Vágner – Březina (45. Sedlák), Kozák, Michlíček (78. Švancara) – Cupák, Nečas P., Nečas A. (78. Ševčík), Fabiánek – Zemach – Kocourek

Autorem příspěvku je stoper dorostu Pedro Vágner.