V nedělní večer neměli hráči týmu mužů na nohou bačkory a nesledovali v teple domova televizní program. Vedení jim totiž na osmou hodinu večerní dohodlo na přání trenéra přípravné utkání v Boskovicích na umělé trávě, kde jim soupeřem byli hráči Sloupu.

Před úvodním hvizdem proběhlo focení vavřineckého týmu.

Vavřinečtí pojali zápas s účastníkem okresního přeboru velmi prestižně. Svou roli také sehrál vysoký počet hráčů, kteří byli k utkání připraveni a mezi nimiž se rozhořel boj o základní sestavu. Do svého protivníka se tak zakousli od prvních minut, hráli agresivně, důrazně, s chutí kombinovali, svého soupeře přehrávali, což samozřejmě vyústilo v gólové příležitosti.

Ve 13. minutě nacentroval míč na velké vápno Roman Moravec, Dvořáček si jej zpracoval a poprvé rozvlnil síť za bezmocným Šmídem – 1:0. O minutu později zahrával Roman Šindelka rohový kop. Centrovaný míč se dostal až na druhou tyč, kde jej nabíhající Hebelka poslal bez přípravy do sítě – 2:0. Za další minutu si zopakoval gólovou přihrávku Roman Moravec, když tentokráte oslovil svého jmenovce Šindelku a bylo 3:0.

První gól lovil Musil ze své sítě za další minutu, když se na polovině hřiště dostal k míči Nečas a naši borci jej nechali trestuhodně projít až na velké vápno, kde svou akci zkušený borec přesně zakončil – 3:1.

Ve 28. minutě byl v pokutovém území faulován Přikryl a nařízenou penaltu Roman Šindelka s přehledem proměnil. Do přestávky měli vavřinečtí možnost své vedení ještě zvýšit, ale po jasném faulu na Tondy Nečase zahodil penaltu Klimeš. Těsně před poločasem chybovala naše defenziva a z pravé strany se řítil na Musila osamocený hráč Sloupu, Tomáš si ale s jeho střelou poradil.

Po změně stran Sloup přidal na důrazu ve snaze utkání vyrovnat a odměnou mu již v 5. minutě byla branka na 4:2, když byl sloupský hráč před Musilm opět zcela osamocen.

Muži ale neskládali zbraně a po pěti minutách vrátil Vavřinci tříbrankové vedení Dvořáček, když ho krásným křižným pasem našel Pavel Zmeko – 5:2. V 18. minutě kompletoval hattrick Miloš Dvořáček, když ho na hranici pokutového území vyzval ke skórování Klimeš, Miloš zatáhl míč do vápna a přesnou střelou ke vzdálenější tyči skóroval. Sedmý gól ve Šmídově síti obstaral René Šindelka, jak jinak než hlavou, když po střele Klimeše dokelepával Šmídou vyražený míč – 7:2.

Po půl hodince přišli opět ke slovu sloupští. Nečas byl v pokutovém území opět nedůsledně obsazen a svou střelu poslal přesně do vinglu. Pět minut na to ale střílel z hranice vápna Roman Šindelka a hostující hráč tečoval jeho střelu do protipohybu gólmana – 8:3. Za dalších pět minut hasil útočnou akci Sloupu nedovoleným zákrokem Tonda Moravec a kopala se penalta – 8:4. V samotném závěru pak uzavřel skóre zápasu Lukáš Hebelka po přisunutí Tomáše Kakáče na 9:4.

Ve velmi pohledném, útočně vedením utkání tak naši hráči předvedli velkou ofenzivní sílu, které nedokázal účestník vyšší soutěže vzdorovat. Nedostatky se naopak objevily v obranné fázi, na které budou muset naši borci ještě zapracovat. K utkání bylo připraveno 18 hráčů. Oba dva poločasy začala základní sestava a postupně se na hřišti protočili všichni hráči.

Vavřinec – Sloup 9:4 ; 13. Dvořáček (Moravec R.), 14. Hebelka (Šindelka Roman) 15. Šindelka Roman (Moravec R.), 28. Šindelka Roman (pen.), 56. Dvořáček (Zmeko), 64. Dvořáček (Klimeš), 69. Šindelka René (Klimeš), 79. Šindelka Roman, 89. Hebelka (Kakáč)

Musil – Konečný – Burget, Šindelka René, Novotný – Moravec R., Šindelka Roman, Klimeš, Moravec A. – Dvořáček, Hebelka

Střídající hráči: Přikryl, Nečas A., Hrazdíra, Zmeko, Musil A., Horský, Kakáč