Krásný vysočanský pažit má za sebou první mistrovský zápas a domácí se po něm mohli radovat z vítězství. V první půli byly Vysočany lepším týmem a vytvořily si řadu příležitostí. Míč byl převážně na naší polovině hřiště a naše obrana měla mnoho starostí se zastavováním akcí domácích. První gól v naší síti zařídil přesnou střelou k tyči Tomáš Slouka. Druhý gól jsme inkasovali z diskutabilní penalty za nastřelenou ruku. Druhá branka nás však probudila a následující čtvrthodinka patřila nám.

Hned po obdržené brance jsme se dostali do tlaku a po centru ze strany od Romana Šindelky se ve skrumáži nejlépe orientoval Anti Nečas, který propálil vše co mu stálo v cestě. V další šanci se ocitl Roman Šindelka ke kterému propadl dlouhý míč. Jeho střelu z úhlu však brankář chytil. Skóre nezměnil ani Honza Konečný svým trestným kopem. Odpověď Vysočan na naše šance byla gólová. Tečovaná střela zazvonila o břevno a dobíhající hráč pohodlně hlavou zvýšil na 3:1.

Po poločase jsme na hřiště vlétli s pozměněnou sestavou a ofenzivními pokyny. Hřiště jsme opanovali, přesto jsme se do vyložených příležitostí neprotlačili. Dalekonosné pokusy Tondy Moravce, Rostě Burgeta a Libora Klimeše domácího brankáře příliš nevyděsily. Po pádu Romana Šindelky zahodil Dvořáček penaltu a patrně i nabízenou šanci na zvrat. Snížit se nám povedlo až deset minut před koncem, když po střele Klimeše dorážel Dvořáček.

Vysočany však již své vítězství kontrolovaly a hrozili z brejků. Dvakrát šli domácí hráči sami na brankáře, ale své šance neproměnili. Vysočany v zápase kopaly pět! přímých kopů z hranice vápna, žádný míč si však cestu do sítě nenašel. Až rychle rozehraný aut a přesný lob vysokého domácího útočníka stanovil konečné skóre. Nutno dodat, že tento útočník předvedl v zápase více zákeřností než fotbalové krásy a na jeho lokty a kopačky vzpomíná ve zlém celá naše obrana včetně brankáře. Jinak úzkostlivý rozhodčí Kučírek jeho hru často přehlížel.

Vysočany tedy vítězně pokřtily nový trávník, který jim můžeme (nejen my) jen závidět. Zejména v první půli byli lepším týmem a v zápase si vytvořili více brankových příležitostí.

Vysočany – Vavřinec 4:2 ; A. Nečas, Dvořáček

Musil T. – Konečný – Zmeko, Klimeš, Moravec – Nečas A., Šindelka & Šindelka, Burget, Novotný – Dvořáček

Náhradníci: Horský, Kakáč, Musil A., Fabiánek