Stejně jako před týdnem v Olomučanech, začali i tentokráte dorostenci zápas velmi aktivně. Od prvních minut přitlačili soupeře ne jeho polovině. Nápaditým kombinacím ve středu pole vévodil Zemach a bratři Fabiánkovi, zezadu je pak doplňoval neúnavný Cupák. Hosté jakoby střed pole vyklidili, tam jsme měli úplnou převahu. Trochu jinak to bylo v samém útoku. Experiment s Kocourkem nalevo a Manouškem napravo se ne úplně povedl. Hráči ze středu pole až příliš často hledali obsazeného Březiny, který o míče díky přesile nebo nedostatku klidu při zpracování, přicházel. Střely ze střední vzdálenosti které měly prověřit hostujícího gólmana, byly velmi slabé nebo nepřesné.

Velkou šanci měl Březina ve 14. minutě, když jej ideálně našel Manoušek, ale Lukáš nastřelil pouze tyč. O deset minut později kapitán Manoušek střílel těsně vedle a minutu po něm nastřelil Honza Kocourek břevno. Zasloužený gól přišel až v závěru první půle. To z pravé strany centroval Honza Fabiánek a našel na malém vápně bratra Jirku, jenž zcela nehlídán konečně zavěsil – 1:0.

Po změně stran se náš výkon opět zhoršil. Oba dva krajní obránci měli se svými soky starostí poněkud více než sme zvyklí a tak byl stoper Vágner často v pernamenci. Ten zachytával míče nejen za obranou, ale sebevědomně i před ní! Naše aktivita ve středu pole už nebyla taková jako na začátku, když přišla kolmá přihrávka do útoku, směřovala opět na Březinu, který byl buď obsazen nebo v offsidu. Přitom pokyny o přestávce byly úplně jiné.

Na Lažany to stačilo, naše šance jsme ale opět neproměňovali a v posledních zápasech je to zřejmě náš největší nedostatek. Hosté disponovali šikovným kapitánem, jehož si po změně stran více hleděl Jirka Fabiánek. Jediná šance Lažan byla stoprocentní. Rychlý brejk přes stranu Antyho Nečase vyústil v přízemní centr, který prošel až na vzdálenější tyč. Tam úplně volný útočník Lažan netrefil prázdnou branku.

Domácí trenér to vzal jako poslední varování a provedl v krátkém sledu dvojí střídání. Jirka Maňoušek i Pepa Vybíhal měli povzbudit ofenzívu a to se jim podařilo náramně. Pět minut před koncem totiž Pepa Vybíhal poslal nekompromisně do sítě centr Honze Fabiánka – 2:0. V samém závěru jej pak ideálně vysunul Zemach, Pepa nejprve vystřelil do tyče, pak do gólmana, pak do obránce a až pak společně s Maňouškem dotačili míč za brankovou čáru. Rozhodčí připsal gól Jirkovi Maňouškovi, ale autorem byl zřejmě Pepa Vybíhal.

Dorost tak zaslouženě porazil Lažany a podzimní část zakončil na pěkném 3. místě okresního přeboru skupiny A se ziskem 16 bodů.

Souvislosti

Vavřinec – Lažany 3:0 (1:0); 41. Fabiánek Jiří (Fabiánek Jan), 85. Vybíhal (Fabiánek Jan), 90. Vybíhal (Zemach); ŽK: Zemach

Partyka – Vágner – Nečas A., Cupák, Michlíček – Kocourek (80. Vybíhal), Zemach, Fabiánek Jiří, Fabiánek Jan, Manoušek – Březina (75. Maňoušek)