Během týdne se sešla taková řada omluvenek, že nejeden trenér by rezignoval ještě před prvním zápasem sezóny. Naším \“štěstím\“ tedy bylo, že dosud žádného nemáme. Chyběli oba oslavující zkušení stopeři, pracující šutér Přikryl, nemocný Kočí, hasič Jirka Fabiánek, oslavující Michlíček a zraněný Zemach. Na mistrovský zápas tedy nejsme řádně připraveni z žádného ostrého testu. Ve slušné sestavě jsme byli pouze v modelovém utkání se staršími pány a test to byl spíše nevydařený.

Zápas nabídl celou řadu šancí a celkem 5 branek. Ostrov musel rovněž oželet několik hráčů a v první půli se s tím vyrovnával hůře než my. Šli jsme do vedení po centru z levé strany, kterou si staronový kanonýr Dvořáček šikovně zpracoval mezi dvěma bránícími hráři a střelu otřel o břevno z té správné strany 0:1. Následně jsme propadli ve středu zálohy a levém kraji – útočník z úhlu pálil naštěstí jen do brankáře. Druhou hrubici vyrobili stopeři a ostrovští nabídku využili dělovkou z vápna – 1:1.

Znovu pak musel zaúřadovat Dvořáček. Opět udržel míč ve vápně a šikovně si přepadl přes nešikovně nastavenou bránící nohu. Penaltu rutinérsky proměnila nová posila z Blanska Petr Beneš 1:2. Ostrov ještě dvakrát nepřesně pálil z dobrých pozic. Dvořáček druhou branku rovněž nepřidal a Březina si nedokázal poradit s míčem u nohy a velmi špatně vyběhnutým brankářem – jeho technický lob placírkou málem přeletěl i kabiny. Ostrov poté dost přitvrdil hru, ale do kabin jsme šli s náskokem.

Do druhé půle již nevyběhl Dvořáček, který není zcela fit. Jeho místo zaujal Libor Novák, který mohl záhy zvýšit vedení. Jeho slabá střela opěrnou nohou z dobré pozice však brankáře ani nevyděsila. Libor měl ještě jednu dobrou příležitost, vychytal jej však domácí brankář. Ten bravurně zlikvidoval i povedenou hlavičku Březiny, kterou vytlačil na břevno a následné dorážky na brankové čáře likvidovali obránci.

Ostrovští měli v druhé půli také řadu šancí. Jednu hlavičku po rohu ještě brankář zlikvidoval, na druhou při které zaspali hned dva bránící hráči, už nedosáhl 2:2. Průnik po naší pravé straně s obtížemi likvidoval brankář ve spolupráci s obranou. Po 65. minutě tempo úplně upadlo a běhalo jen pár hráčů. Naše stereotypně nakopávané míče na schované útočníky obrana Ostrova s přehledem likvidovala a sami vyráželi do brejků.

V 84. minutě jsme hrubkou na vápně nabídli vítěznou branku domácímu útočníkovi a ten nabídkou nepohrdnul. Střelu otřel o nohy obránců a ta zaplula k tyči 3:2. Zmar byl dokonán. Soupeř dominoval ve vzduchu, a tak se nám naše neschopnost přejít s míčem u nohy půlící čáru vymstila. Neskutečně dlouhá série bez výhry tak pokračuje, přestože Ostrov byl k jejímu ukončení ideálním soupeřem.

Ostrov – Vavřinec 3:2 (1:2); Dvořáček, Beneš

Musil T. – Rybář, Nowak, Fabiánek, Slouka – Kovařík, Beneš, Vágner, Nečas – Dvořáček (Novák), Březina