Důležitý souboj o záchranářské body jsme zvládli. Kotvrdovice odjely poraženy zejména díky našemu dobrému výkonu v první půli a třem brankám Miloše Dvořáčka. Díky výhře jsme odskočili na 7 bodů od sestupové pozice, protože poslední Letovice prohrály ve Vískách.

V první půli jsme byli lepším mužstvem a vytvořili jsme si celou řadu velmi dobrých šancí. Zdena Dokoupil utekl obráncům, ale nezvládl zakončení. Z rohu malého vápna přestřelil špatně střežený Roman Přikryl.

Stejný hráč později ze dvou metrů nedokázal usměrnit míč do sítě. Góly tak přišly až v závěru první půle. Miloš Dvořáček nejprve utekl obráncům a překonal i brankáře. Chvíli nato utekl po levé straně Radim Přikryl a předložil přesnou přihrávku Milošovi, který se opět nemýlil.

Hosté se v první půli dostali k zahrávání nepřímého kopu, který zblokovala naše zelená obranná hráz. Dvě střely z dálky mířili do náručí brankáře a velmi dobrý centr z levé strany jen neškodně proletěl kolem penalty.

Do druhé půle jsme nastoupili velmi vlažně a hned po dvou minutách nás Kotvrdovice potrestaly. Na malém vápně se dostal míč k nepokrytému útočníkovi a ten ve skluzu trefil přesně. Hosty tato branka posadila do sedla a postupně přebrali iniciativu. Naši horší desetiminutovku však uťal svou brankou Libor Klimeš, který si zpracoval centr Šindelky na prsa a tvrdou ranou nedal brankáři šanci.

Gólovou pojistku přidal ještě Miloš Dvořáček. Po přihrávce od Janíčka z levé strany měl dost času si zastavit míč, naznačením oklamat brankáře a chytrým lobem poslat míč do sítě. Další šance už jsme nevyužili. Za zmínku určitě stojí krásný volej Tondy Moravce, který svou ranou málem přerazil břevno. Zbytečnou červenou kartu si vykoledoval v 80. minutě Zdena Dokoupil. Za nakopnutí protihráče bez míče uviděl druhou žlutou.

Hosté ještě snížili na 4:2 tečovaným centrem z naší pravé strany, ale další branky už nepřidali. V průběhu druhé půle zakončovali jednou těsně mimo po hrubce obrany. Chybu brankáře nevyužili a ostatní šance jsme stačili včas odvrátit. Po výhře 4:2 chutnalo pozápasové pivo o poznání lépe než v předchozích týdnech.

Vavřinec – Kotvrdovice 4:2 (2:0) ; Dvořáček 3, Klimeš

Musil T. – Janíček, Burget, Jelínek, Moravec – Přikryl Radim (Slouka), Šindelka (Musil A.), Přikryl Roman, Dokoupil – Dvořáček (Kakáč), Klimeš