S notnou dávkou štěstí se vavřineckým fotbalistům podařilo získat další domácí 3 body i proti velmi dobře hrajícím Lysicím. Po dovolenkové ostudě z minulého kola jsme se sešli v mnohem lepší sestavě a bota nás tlačila pouze v obraně díky absenci dvou jejích stabilních členů – Slouky a Rybáře. Šanci tak dostal Pedro Vágner, který hrál na beku či krajní záloze a nezklamal. Lysice byly do 70. minuty lepším týmem, vytvořili si celou řadu šancí a převyšovali nás i herně díky velmi dobře hrající záložní řadě.

Vavřinec úplně zaspal úvod zápasu a hned v první minutě stříleli hosté nebezpečně z levé strany. Ránu vytáhl brankář nad břevno. Další střela vzápětí byla zblokována a třetí pokus krotil opět brankář. Teprvě po 10 minutách jsme se dostali ke slovu i my. Bohužel většina našich akcí nebyla dotažena do důrazného zakončení. Za zmínku stojí pohledné průniky Nečase a Moravce, dva střelecké pokusy Přikryla a závar před brankou hostí, který však gólový efekt nepřinesl.

Lysičtí byli jistější v útoku než v obraně a nebezpečnými kombinacemi se dostávali vcelku lehce až k našemu vápnu, kde však velká většina akcí končila nepřesností nebo naším důrazem. Přesto jsme hosty pustili do dalších dvou velkých šancí, při kterých jsme měli notnou dávku štěstí. O poločasovém skóre tak rozhodly využité trestné kopy. Přes zeď se nejprve krásně trefil Přikryl a před poločasem jej na druhé straně napodobil Adámek.

Do druhé půle jsme vstupovali se čtveřicí hráčů, kteří si říkali o vystřídání. U některých byla důvodem nedostatečná kondice. Díky zraněním a také díky potřebě jejího zlepšení hráli oba hráči až do konce 😉 Zmínění hráči by se měli nad svou fyzičkou zamyslet – škodí tím celému týmu. Lysičtí se nadále tlačili do útoku a měli několik velmi slibných střeleckých pozic. Gól však nedali ani z nejvyloženějších šancí. Z malého vápna netrefili odkrytou branku, křížná střela těsně minula tyč, další střela z dobré pozice mířila vysoko nad.

Naše obrovská šance, kdy k vyražené střele doklouzal jako první střídající Březina, ještě brankou neskončila. Trestem pro hosty tak byla až obdržená branka po centru Přikryla. Důrazně šel za centrem Petr Nowak, brankář vyboxoval míč pouze do jeho zad a míč skončil v síti – 2:1. Po inkasované brance hosté herně uvadali a nám se otevřela okénka v jejich obraně. Průniky Dvořáčka a Přikryla však brankou neskončily. Největší vrásky hostům nadělala střela od půli hřiště vyslaná bombérem Michlíčkem, který svou ránou orazítkoval břevno. Rozhodčí poté zápas ukončil a body tak zůstaly ve Vavřinci.

Vavřinec – Lysice 2:1 (1:1), Přikryl, Nowak – Adámek

Musil – Vágner, Burget, Nowak, Moravec (Březina) – Michlíček, Beneš, Fabiánek, Nečas (Novák) – Dvořáček, Přikryl (Kakáč)

Nenastoupil: Partyka