Další domácí zápas a další vysoké vítězství. Přitom před zápasem panovaly ve vavřineckém táboře obavy. Jednak ze soupeře, neboť Lažany doma rozstřílely Kunštát B 8:1 a jednak z rozhodčího. Mladý Tejkal totiž byl delegován a přijel zcela sám. Jenže Lažany nezlobily a Tejkal pískal dobře. Už v 6. minutě si naskočil na Přikrylův roh Klimeš a gólmanovi Hochmanovi vypadl míč z náruče – 1:0.

Po dvaceti minutách se pěkně trefil z přímého kopu Radim Přikryl – 2:0 a o deset minut později přidal další gól, když si pěkně povodil hostující obránce – 3:0. Do poločasu pak ještě přinesl vzrušení pes, který vběhl na hrací plochu.

Po změně stran se v podstatě nic nezměnilo. Hosté sice prostřídali a snažili se natlačit do šancí, jenže je zchladil další gól Radima Přikryla, tentokrát z penalty – 4:0. Pár minut po ní si připsal další gól Klimeš, když mu Radim Přikryl oplatil jednu z jeho lahůdkových přihrávek – 5:0.

Pak si domácí vlajkonoši pod plechem vyžádali střídání a trenér je vyslechl. Na hřiště se dostali veteráni Novák s Vybíhalem i Michal Rybář. Ten nastoupil po operaci kolene vůbec poprvé po dvou kompletně vynechaných sezónách.

Ani střídání ale nic nezměnilo na gólovém apetitu vavřineckých fotbalistů. Klimeš neproměnil samostatný únik, vrátil ale zpět míč Romanu Přikrylovi. Ten přistrčil Fabiánkovi, kterému ale obránci prostor pro střelu zablokovali, tak si dal míč na pravou a opěrkou poslal míč do sítě 6:0. Skóre zápasu uzavřel nechytatelnou bombu se 40 metrů Jiří Rooney Vybíhal (ve skutečnosti to bylo jinak, ale Jirka to chtěl takhle napsat :-).

Sečteno a podtrženo Vavřinec měl trvalou územní převahu a opět fotbalem bavil. Lažany přes veškerou snahu nebyly srovnatelným soupeřem. Přestože se snažili napadat, propadali ve středu pole, chyběla jim přesnost při prihrávkách. Za celý zápas si vytvořili snad jen jednu příležitost ve druhé půli, se kterou ale Madeřánek naložil jako barbar. Diváků přišlo opět o něco více než posledně a to bylo pěkně chladno a na hřišti i tradičně větrno.

Za týden jedou muži do Ostrova, no přece nezůstane zlenobílá lavina doma, když je to jen kousek. Co říkáte fanoušci a fanynky?

Muži – Lažany 7:0 (3:0); 6. Klimeš (Přikryl Ra.), 22. Přikryl Ra. (přímák) 32. Přikryl Ra. (Klimeš), 53. Přikryl Ra (pen.), 56. Klimeš (Přikryl Ra.), 78. Fabiánek (Přikryl Ro.), Vybíhal (Klimeš); Rozhodčí: Tejkal; Návštěva: 90 diváků

Sestava: Musil – Rybář J., Burget, Pokoj (74. Vybíhal), Moravec – Nečas, Přikryl Roman, Fabiánek, Kakáč (74. Rybář M.) – Přikryl Radim (63. Novák), Klimeš