Skalice začala na půdě lídra tabulky zostra a než se vavřinečtí hráči dostali do tempa, vedli hosté 0:1. Po rohu se postavil do odkopu kapitán hostí Sekanina a míč skončil v síti – 0:1.

Vyrovnání přišlo po necelé půlhodince. Vavřinec tak dlouho uspával soupeře, až si Radim Přikryl přišel pro míč ke stoperům, rozběhl se s ním, obešel několik protihráčů, našel přesně Klimeše, který si věděl rady – 1:1. Gólman si sice na míč sáhl, ale ten skončil v brance.

Vavřinec v těchto fázích zápasu už hrál ten fotbal, který byl k vidění minule proti Opatovicím. Ve 38. minutě perfektně vysunul Přikryla Fabiánek a Radim trefil malou mezeru na první tyči přesně – 2:1. Jen dvě minuty trvalo, než padl další gól. Agilní Fabiánek unikl po levém křídle, naservíroval míč před bránu, Nečas trefil pouze břevno, ale odražený míč poslal do sítě Roman Přikryl – 3:1.

Po změně stran se obraz hry nezměnil, Vavřinec držel míč, měnil tempo hry. Tu podržel míč, tu udeřil. Za zmínku stojí situace z 51. minuty, kdy Roman Přikryl postupoval s míčem na noze. Namísto pasu na levé křídlo, kde se nabízeli oba útočníci, zvolil střelu. Střelu snad ze třiceti metrů a navíc tvrdou a přesnou. Mířila do pravého vinglu a gólman se natahoval marně. Učiněná paráda!

Skalice zahrozila o chvíli později, ale míč mířící do sítě vyhlavičkoval kapitán Rosťa Burget. Pokolikáté už? V téhle disciplíně je Rosťa zkrátka jedinečný. Diváci se dočkali dalšího gólu o chvíli později, Klimeš narýsoval parádní kolmici na Přikryla, ten si náběh parádně načasoval, pláchl obráncům, obešel gólmana a skóroval – 5:1. Bylo rozhodnuto, trenér během pěti minut využil tři střídání. A právě střídající Michlíček se ocitl ve vápně zcela sám po Nečasově příhře, ale jeho bomba mířila vysoko nad bránu. V koncentraci není radno polevovat, o tom se trenér Pokoj přesvědčil v závěru, kdy podcenil situaci na levé straně. Tu hostující útočník využil bezchybně, střelou z těžkého úhlu poslal míč Musilovi kolem hlavy pod víko – 5:2.

Závěrečnou tečku pak obstaral rohový kop v podání tria Roman Přikryl – Burget – Radim Přikryl – 6:2. Vavřinečtí fotbalem opět bavili. Diváci viděli osm krásných gólů a hráče odměnili potleskem po zápase, po gólových akcích i po těch nególových. Parádní podívaná!

Vavřinec – Skalice 6:2 (3:1); Góly: 27. Klimeš (Přikryl Ra.), 38. Přikryl Ra. (Fabiánek), 40. Přikryl Ro., 51. Přikryl Ro., 65. Přikryl Ra. (Klimeš), 90. Přikryl Ra. (Burget) – 1. Sekanina, 82. Bílek; Rozhodčí – Hřava, Žigová, Štolpa; Návštěva – 70 diváků

Sestava: Musil – Moravec, Pokoj, Burget, Kočí M. (72. Rybář) – Nečas, Přikryl Roman, Fabiánek, Vágner (70. Kakáč) – Přikryl Radim, Klimeš (75. Michlíček); Nenastoupili: Vybíhal, Kočí R.