Vyberte stránku

Tradiční nedělní výlet fotbalistů TJV měl tentokrát cíl ve Velkých Opatovicích. Domácí tým postavil svoji hru na fyzicky zdatných stoperech, šikovném středním záložníkovi, trávě po kolena a gumových míčích na sníh. Po shlédnutí stavu hřiště jsme částečně upustili od naší kombinační hry a přistoupili na klasickou nakopávanou. Po rozpačitých výkonech v úvodu jara trenér sáhl do sestavy a vyndal z ní netrénující opory Fabiánka s Romanem Přikrylem. Při neúčasti Nečase a zranění Kočího a Pokoje nastal v sestavě slušný průvan. Dle našeho výkonu to však příliš čerstvý větřík nebyl.

Domácí hráči byly zřejmě něčím posilněni stejně jako většina podnapilého obecenstva. Hned v úvodu na nás vletěli a než jsme stačili dodřímat už se nám v síti třepetala první vlaštovka. Naštěstí se jednalo o branku vstřelenou z ofsajdové pozice. Domácí si zanadávali, ale v zarputilosti nepolevili. Během první půle šli dvakrát sami na brankáře, který byl však vždy dostatečně rozměrný a střelcům utěsnil všechny skuliny. My jsme se prezentovali jedovkou Tondy Moravce, bombou z přímého kopu v podání Klimeše a několika rohy, které přeletěly areál nebo jsme je zakroutili za branku. Domácí byli za svou aktivitu odměněni gólem po trestného kopu z hranice vápna. Trestný kop ještě Musil zpod břevna vylovil, ale u dorážky byl jako první překvapivě domácí hráč – 1:0.

Naše odpověď přišla pár minut před koncem poločasu, když Víťa Kovařík konečně srovnal mířidla a poslal milimetrový pas od rohového praporku přímo na trkanec Síglovi, který ukázkovým koníčkem vyrovnal – 1:1. V poločase šel dolů střední záložník Wutka a neviditelný Radim Přikryl, do hry naskočili tradiční střední záložníci Fabiánek a Přikryl Roman. Změna byla patrná na první pohled a domácím trvalo 20 minut než se z našeho tlaku vymanili. Bohužel naše převaha končila na hranici vápna a nebezpečných pokusů bylo poskrovnu. Přesto se jedna akce zdařila a po zpětné přihrávce Klimeše skóroval Roman Přikryl – 1:2. Kvalitu a tempo hry jsme však dále neudrželi a postupně se ke slovu dostávali opět domácí.

Zejména šikovný střední záložník dělal naší rozevláté obraně potíže. Nedůraz a laxní obsazování hráčů vedly k vyrovnávací brance. Centr na hranici vápna odvrátil Sígl, druhý pokus o průnik do našeho vápna skončil prohraným přetlačováním o míč a po posunutí kolem dalšího bránícího hráče následovala střela po zemi kolem brankáře – 2:2. Domácí a překvapivě i my jsme pak vsadili na hru bez zálohy s nakopávanými míči. Herní styl zvaný holomajzna nám příliš nevycházel, zato domácí z něj dokázali vytěžit dvě dobré šance. Naštěstí mířili v obou případech jen do potoka. Překvapivé bylo, jak špatně jsme obsazovali střed pole, přestože početně nás domácí rozhodně nepřevyšovali. Z našich útočných snah stojí za zmínku křížná střela Michlíčka a nepřesný pokus Moravce. Ke změně skóre již nedošlo. Smutnění nad ztrátou bodů není opodstatněné, protože předvedeným výkonem jsme si více bodů nezasloužili a ani jsme si k tomu nevypracovali patřičné příležitosti.

Velké Opatovice – Vavřinec 2:2 (1:1)

Branky: Sígl, Přikryl Roman

Sestava: Musil T. – Moravec A., Burget, Sígl, Slouka (82. Rybář) – Kovařík, Wutka (45. Fabiánek), Klimeš, Kakáč – Přikryl Radim (45. Přikryl Roman), Michlíček