Dnes jsme za chladného nedělního počasí zajížděli k nepříjemnému soupeři do Kotvrdovic, na ne úplně dobrý terén. Šli jsme do zapasu s tím, že nás nic jednoduchého nečeká a bude to hodně o bojovnosti v osobních soubojích.

1. poločas

Do zápasu jsme vstoupili hned aktivně a chtěli jsme převzít otěže zapasu. Během prvních deseti minut to bylo na šance 2:2 ale na skóre 0:0. Nedali jsme dvě jasné tutovky a Musil chytl samostatný únik domácího útočníka. Ale od té doby jsme to byli my, kdo začal hrát víceméně jen na jednu bránu.

V 16. minutě vystihl rozehrávku domácích Alexandr Rek, po levé straně utekl a zakončil přesně za háčky 0:1. Za tři minuty s narážečkou přes Zmeka průnik zopakoval – 0:2. Za další čtyři minuty Kunc vyslal Dvořáka, ten po křídle utekl všem a naservíroval do prázdné lahůdku Skoupému – 0:3.

Za devět minut Rek vyslal Dvořáka do samostatného uniku, ten si položil kličkou gólmana a do prázdné branky bezpečně uklidil – 0:4. Za dalších devět minut na pravé straně Honza Matuška poslal “na párek” dva obránce domácích a uklidil na 0:5. Minutu na to než se domácí rozkoukali, Skoupý rozvlnil síť na 0:6 a ukončil tím poločas.

2. poločas

47. minuta – špatnou rozehrávku domácího brankáře zachytil Rek, posunul míč na Skoupého a Michal přizemní střelou k tyči zpoza vápna nedal brankáři šanci – 0:7. Od té doby zápas měl takové tempo netempo. Drželi jsme balon a kombinovali, sem tam zahrozili útokem, kdy jsme buď selhali v koncovce nebo domácí obrana zmařila šanci na poslední chvíli.

V 69. minutě dostal do brejku přihrávku Dominik Zmeko, ve vápně se na něj vrhla hned dvojice obránců a doslova od něj odpadli na zem. Dominik ještě třetímu udělal “zidanovku”, gólmanovi nasadil “jesle” a stanovil konečné skóre na 0:8.

Z mého pohledu jednostranný zápas v naší dominanci, čemuž skóre napovídá. Výborný vstup po zimní pauze.

Autor reportáže – Radim Manoušek

Statistika

FSA Kras– Vavřinec 0:8 (0:6); Branky: 17. Rek, 20. Rek, , 23. Skoupý, 36. Dvořák, 44. Matuška, 46. Skoupý, 47. Skoupý, 74 Zmeko; Rozhodčí: Střecha, Kala, Nečas

Sestava: Musil – Hebký Z., Kunc (c), Rybář M. (58. Hudec), Skála – Matuška (52. Kakáč T..), Fabiánek Jan, Rek A., Dvořák – Zmeko D., Skoupý (50. Přikryl Ra.)

Trenér – Manoušek Radim, Vedoucí týmu – Skoták Michal

Štítky