Velké Opatovice dostaly loni ve Vavřinci pět gólů, když předvedly sice sympatický, ale co se obranné činnosti týče poněkud lehkomyslný výkon. Letos svoje laxní počínání v defenzivě ještě předčili a výsledkem bylo devět gólů v jejich síti.

Hosté prý byli oslabeni o několik svých klíčových hráčů a na jejich výkonu to bylo znát. Našim středovým hráčům Přikrylovi s Fabiánkem nechávali příliš mnoho prostoru. Podobně luxusně na tom byli i krajní hráči Kočí s Nečasem. Opatovických zkrátka jakoby bylo (minimálně) o jednoho méně.

Hned v úvodu tvrdě sestřelil hostující gólman kanonýra Přikryla, ale píšťalka sudího zůstala pohříchu němá. Penalta to totiž byla v podstatě jasná. Jen o chvíli později byla k vidění hrubice trenéra Pokoje, ale hosté se v situaci 2 na 1 prokombinovali k rohovému praporku.

Pochroumaný střelec Radim Přikryl se po ošetření do hry vrátil a vstřelil do přestávky dva góly. Jenže na jeho výkonu bylo zranění znát (chodil více než obvykle) a o půli musel vystřídat. Za zmínku stojí zejména druhý gól, když Klimeš v luxusní pozici Radimovi nesobecky přihrál a ten pohodlně zavěsil do prázdné branky.

Když se navíc před půlí na Michaelovi Kočím dvěma žlutými zákroky vyfauloval hostující Dostál, bylo o výsledku rozhodnuto. Hosté po změně stran oslabeni o jednoho hráče zcela odpadli. Nestačili vůbec v ničem. Dorazily je dva rychlé Klimešovy góly a Vavřinec dál už přidával gól za gólem. Svým výkonem hráči bavili přítomné diváky, soupeře v podstatě nepustili za půlku. Gólman Musil byl ve druhé půli na hřišti zcela zbytečně, hosté jej vůbec nezaměstnali.

Lahůdkový fotbal s lahůdkovým výsledkem, tak doufejme pozval diváky na další zápasy našich fotbalistů.

Podobně vysokým výsledkem naposledy vyhrál Vavřinec 24. května 2005 nad Benešovem doma 9:0 (6:0). Sestava: Musil – Moravec A., Vágner A., Šidelka Re. (46. Daněk), Vybíhal – Hrazdíra (70. Kakáč I.), Moravec R., Nečas A. st., Novotný – Přikryl Radim, Dvořáček

Vavřinec – V. Opatovice 9:0 (2:0); Góly: 36. Přikryl Radim (Fabiánek), 43. Přikryl Radim (Klimeš), 47. Klimeš (Fabiánek), 48. Klimeš (Vágner), 51. Přikryl Roman (Pokoj), 58. Nečas (Rybář), 62. Klimeš (Pokoj), 69. Fabiánek (Vágner), 80. Novák (Klimeš); ŽK: Klimeš; Rozhodčí: Bureš, Barák, Štolpa; Návštěva: 60 diváků

Musil – Moravec (78. Novák), Pokoj, Burget, Kočí – Nečas, Fabiánek Jan, Přikryl Roman, Rybář (70. Kakáč) – Přikryl Radim (46. Vágner), Klimeš