První přátelské utkání letošní zimní přípravy čekalo na naše muže na škvárovém hřišti v Blansku, kde změřili své síly s Blanskem B. Náš tým byl oslaben o několik kvalitních hráčů. Bratry Moravcovy nepustily do hry zdravotní problémy, Reného Šindelky a Jiřího Novotného pracovní povinnosti, chyběl i Anty Nečas.

Blansko B hraje o soutěž výš a v kombinaci s naší oslabenou sestavou bylo evidentní kdo bude určovat tempo hry. Na začátek února velmi kvalitní terén měl přesto do travnatého a hlavně zcela rovného povrchu daleko a tak alespoň částečně eliminoval kombinační převahu domácích.

Hosté z Vavřince pomohli svými chybami Blansku do tlaku. Už v 5. minutě chyboval po Šindelkově malé domů gólman Musil a Konečný jeho zaváhání na poslední chvíli napravil. O tři minuty později si oba borci role prohodili a Musil střelu vyrazil. Vavřinec hrozil z rychlých protiútoků, ve kterých ale zůstával Dvořáček až příliš osamocen. Přesto v 11. minutě nastřelil po akci z pravé strany tyč a ve 22. minutě si svým tahem na branku vynutil pokutový kop. Honza Konečný však poslal míč vedle tyče.

Hned minutu na to unikl Hrazdírovi útočící hráč a Musil měl zase práci. Podobně tomu bylo o další minutu později při standartní situaci, kdy po centru neuhlídal svého hráče Zmeko. Opět zakročil Musil. Po následném rohovém kopu opět hlavičkoval domácí borec, tentokrát mimo. Do půle stihli domácí zahrozit ještě dvakrát, jednou ale zachránil Musil a podruhé nezakončil domácí borec přesně. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Po změně stran vystřídal Slouku Alexandr Musil a v domácím týmu nastoupil na post posledního lídr blanenského áčka Němec. Blansko mělo i nadále převahu, poněvadž Vavřinec hrál až příliš pasivně. Ve 13. minutě poslal Marušák po pravé straně pěkný pas přes Hrazídru a následně domácí odcentrovali. Nízký centrovaný míč Musil pouze vyrazil a na Zmeka zůstali dva útočící hráči – 1:0.

O tři minuty později vedli domácí o dvě branky. Přízemní střelu z hranice pokutového území, která mířila k tyči by Musil zřejmě chytil, ale těsně před ním se na hrbolu míč zvedl, přeplachtil jeho ruku a zapadl k tyči – 2:0.

Obraz hry se malinko změnil až po dvojitém střídání, kdy do hry zasáhli vavřinečtí dorostenci Cupák s Kocourkem a hru oživili. Ve 30. minutě vyslal Dvořáček do brejku Sašu Musila, ten ale namísto příhry na nabíhajícího Kocourka zvolil střelu, která jen těsně minula vzdálenější tyč.

Jen o dvě minuty později zahrával rohový kop Dvořáček a Ivoš Cupák nastřelil tyč. Když pak v 35. minutě výborně chytající Musil vytáhl bombu směřující do vinglu, skončilo utkání přijatelnou, byť milosrdnou výhrou domácích 2:0. Rozdíl ve skóre měl být totiž vyšší.

Blansko B- Vavřinec 2:0 (0:0)

Musil T. – Konečný – Zmeko, Klimeš, Hrazdíra – Burget, Šindelka Roman (70. Cupák) , Hebelka, Přikryl (70. Kocourek) – Slouka (46. A. Musil) – Dvořáček