Domácí jarní premiéra se vůbec nevyvíjela podle představ příznivců TJ Vavřinec a zejména v prvním poločase dost připomínala bezradný výkon z Drnovic. Nadbytek nakopávaných míčů, které se nám nedařilo vybojovat nebo alespoň zbrzdit na soupeřově polovině, vedl pouze k dalším a další postupným útokům Vysočan. Ty se v první polovině trpělivou kombinací probojovávaly k naší brance a tam se snažily buď kombinačně nebo přesným centrem protlačit k zakončení. Hned po pár minutách hry se jim to také podařilo, když se nám nepodařilo zachytit náběh Tordy z levé strany, který si ukázkově zpracoval míč z autového vhazování a střelou pod břevno otevřel skóre utkání.

Vavřinec se někdy až chaoticky snažil dostat do šancí, ale naše kombinace a dlouhé přihrávky postrádaly přesnost, na čemž měli krom centrujících hráčů podíl i poněkud statičtější adresáti přihrávek. Několikrát se nám podařilo protlačit míč za obranu a několikrát jsme se proháčkovali do nadějných pozic, ale vyloženou šanci jsme si v první půli nevytvořili. Vysočany působily sehranějším dojmem a využili toho k vytvoření další velké šance. Střela z pravé strany se od tyče odrazila do brankáře a se štěstím z toho byl jen rohový kop. Ve 41. minutě soupeř zvýšil na 0:2, když z naší levé strany přiletěl před branku přesný centr a ve vzduchu byl nejdůraznější Tomáš Hejč.

Ve druhé půli Vavřinečtí fotbalisté postupně zlepšovali herní projev, přihrávky konečně nacházely hráče v zelenobílém a předvedli jsme hned několik pohledných útočných akcí. Vytvořili jsme si celkem čtyři velké šance, ale proměnili bohužel jen jedinou. Klimeš po Přikrylově rohu „hlavičkoval“ ramenem nad, Moravec se prokličkoval až před branku, ale na poslední chvíli mu míč vypíchl obránce. Přikryl prošel s míčem obranou a udělal kličku i brankáři, zakončoval ale již na dlouhou nohu a míč skončil o pár decimetrů mimo branku. Naději na zvrat v utkání nám vystřelil Klimeš, který prošel s míčem po levé straně až do vápna a propálil brankáře. Vavřinci se ani po výrazném zlepšení a tlaku v závěrečné půlhodině nepodařilo srovnat skóre.

Vysočany nás v druhé půli zlobily mnohem méně, přesto si vytvořily dvě šance. Střelu z přímého kopu vyrazil Musil a závar před brankou po propadnutém centru vyřešili důrazní obránci. Vavřinec tak nerozšířil svůj bodový účet ani ve druhém jarním zápase. O další body se utká v Olomučanech s domácím týmem, který na jarní bodový zisk také zatím čeká.

Souvislosti

Vavřinec – Vysočany 1:2 (0:2) ; 57. Klimeš – 4. Torda, 41. Hejč T.; Rozhodčí: Roučka, Skoták, Torda, Návštěva: 72 diváků

Musil T.– Vybíhal, Sígl, Fabiánek Jan, Michlíček – Moravec A., Přikryl Ro., Šindelka (55. Burget), Kočí M. – Klimeš, Přikryl Ra.

Nenastoupili: Vágner, Hudec, Nečas, Kočí R.

Realizační tým: Porhinčák, Blézl