Vyberte stránku

Slunečné nedělní odpoledne a vyprahlé vavřinecké hřiště přilákaly početnou skupinku diváků na náš betonový \“pangét\“. Soupeřem nám bylo béčko Olešnice, které přijelo s řadou mladíků v sestavě. Po celý první poločas si diváci více užívali sluníčka než fotbalu, protože nakopávaná, kterou předváděly obě mužstva, moc ke koukání nebyla. Přesto jsme si díky aktivnímu Radimu Přikrylovi vytvořili několik slibných příležitostí. Nejprve se díky svému napadání protlačil ke střele přes obránce, kterou však bohužel poslal přesně do rukavic vytáhlého hostujícího brankáře.

Podruhé už měl mušku přesnější po parádní přihrávce od Miloše Dvořáčka. Vysoký míč nezkrotil stoper Olešnice a poslal jej Milošovi do běhu a ten naservíroval Radimovi před prázdnou branku – 1:0. Do další pološance se Radim dostal opět při napadání rozehrávky hostí, ale \“odměněn\“ byl pouze nastřelením míče do rozkroku. Zřejmě i proto hned vzápětí neměl sílu na doběhnutí špatně odkopnuté míče brankářem a skóre se tedy neměnilo. Vavřinecká obrana pracovala v první půli bezchybně a ke golmanovi tak doskákaly pouze dvě střely z uctivé vzdálenosti.

Ve druhé půli jsme od začátku jasně dominovali a vytvořili jsme si několik šancí, které jsme však postupně všechny zahodili. Klimeš snad třikrát nedokázal v dobré pozici zakončit, dvakrát míč do branky nedopravil Zmeko, stejně si počínal Horský a hlavička Renuly Šindelky proletěla těsně nad brankou. S ostatními šancemi to až na jednu dopadlo stejně. Vyjímkou byl přesně cílený střelecký pokus Miloše Dvořáčka z pravé strany, když uklidil míč podél vyběhnuvšího brankáře na vzdálenější tyč – 2:0.

Ke konci jsme dost polevili a dosud nevýrazná Olešnice se probudila k náporu. Logicky přišly chybičky, které posílaly hosty do zakončení, které však až na jednu střelu do středu branky nebyly nebezpečné. Odměna pro Olešnici tak přišla až v poslední minutě, kdy přetažený centr dokázal před branku vrátit jeden ze záložníků a po střele z malého vápna a třech tečích se míč přece jen došoural za čáru – 2:1. V prašném utkání, bohatém zejména na odřeniny, jsme tak vyválčili kýžené 3 body.

Vavřinec – Olešnice B 2:1; Přikryl, Dvořáček

Musil T. – Konečný – Moravec A., Klimeš, Novotný – Nečas A. (Horský), Šindelka & Šindelka, Burget – Dvořáček, Přikryl (Zmeko)

Nenastoupili: Kakáč, Novák, Fabiánek, Nečas P.