Vyberte stránku

Dalším soupeřem týmu mužů byla v letní přípravě juniorka Blanska, vedená naším bývalým trenérem Romanem Šindelkou. Jelikož přípravné zápasy k různým testům přímo vybízejí, odzkoušeli jsme si opět několik nových řešení. Ve středu obrany se tak objevil Honza Konečný, na její pravé straně Pavel Zmeko, ve středu pole Rosťa Burget a útok doplnil Ondra Navrkal.

Tak jak jsme očekávali, chopili se dirigentské taktovky domácí fotbalisté a v podstatě po celý průběh utkání diktovali tempo hry. K zakončení se ale nedostávali tak často jak by si určitě sami představovali a v koncovce si navíc počínali nepřesně.

Nám se nedařila podle představ kombinace ve středu pole, měli jsme okénka v defenzívě a ani přechod do útoku nebyl ideální. Přesto jsme si některé šance vypracovali, jenže jsme si v koncovce počínali stejně jako domácí – nepřesně.

Jediný gól přišel před poločasem po chybě Králíka ve středu pole, kdy nás Blansko vyšachovalo a na vzdálenější tyči zakončoval domácí hráč zcela osamocen – 1:0.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Své excelentní sólo zakončil nepřesně Hanskut, střela z přímého kopu skončila na tyči Novákovy branky. Naši největší šanci měl na svědomí Dvořáček, ale v rozhodující chvíli ztratil rovnováhu. Zápas tak sice skončil těsným výsledkem ale naznačil nám, že nás čeká ještě hodně práce.

Blansko B – Vavřinec 1:0 (1:0)