V posledním přípravném utkání před sobotním startem soutěže jsme hráli na krásném pažitu na Lipůvce proti domácímu týmu. V obou sestavách chybělo několik hráčů a zejména obrany tak nenastoupili v ideálním složení. Do vedení jsme šli velmi záhy, když po centru zprava se ve skrumáži před brankou prosadil Miloš Dvořáček. Domácí hráli velmi dobře a v první půli nás jejich záloha s přehledem přehrávala.

Navíc dokázali jejich dva výborní střední záložníci rozdávat krásné míče útočníkům z čehož pramenilo permanentní nebezpečí. Právě po akci ze středu hřiště přišlo vyrovnání. O chvíli později přišel kiks na naší pravé straně a nabídnutou šancí domácí útočník nepohrdl – 2:1. Zbraně jsme nesložili a i přes řadu chyb v rozehrávce a velké kvantum nepřesností jsme se dokázali dostat do několika zajímavých šancí. Jednu z nich proměnil Pavel Králík přesnou střelou k tyči.

Po dalším zaváhání na pravé straně prošel domácí hráč od lajny až k brance, naznačením oklamal i brankáře a střelou na bližší tyč poslal domácí opět do vedení. Do poločasu jsme předvedli ještě několik dobrých akcí, které putovaly zejména středem hřiště nebo po levé straně. Gól se nám podařilo dát až po centru zprava a výborném sklepnutí od Ivoše Cupáka na Miloše Dvořáčka. Ten se zakončením neměl problém a bylo vyrovnáno.

V druhé půli už to z domácí strany nebyl tolik dynamický a ekvilibristický výkon. Jejich záloha méně běhala a ani jejich střed hřiště už nebyl tolik nebezpečný. To bylo vodou na mlýn naší záloze, kterou však zbrzdily nepřesnosti a individuální chyby. Přesto se nám dařilo lépe bránit a i směrem dopředu jsme měli více ze hry. Bohužel se vše utopilo několika zákeřnými fauly a klaunským číslem Saše Musila. Z vyrovnané druhé půle, ve které měla Lipůvka jedinou šanci, jsme přeci jen vytěžili vítězství.

Po hrubce domácí obrany přihrával Dvořáček před prázdnou branku nekrytému Radimu Přikrylovi a bylo vymalováno. Přes výhru máme stále hodně co zlepšovat. Celkový dojem z předvedené hry byl velmi rozpačitý. Základní věci jako bránění ve středu pole, přistupování k protihráčům a jejich osobní bránění, nebo prachobyčejné stavění zdi. To vše a řada dalších drobností nefungují jak by měly. Do ostrého startu v Drnovicích máme dost co pilovat.

Lipůvka – Vavřinec 3:4 (3:3); Dvořáček 2, Králík, Přikryl Radim

Novák (Musil T.) – Manoušek, Konečný, Slouka, Zmeko (Musil A.)- Přikryl Ra., Přikryl Ro. Králík, Burget (Hrazdíra), Cupák (Měšťan)- Dvořáček (Kakáč)