S několika změnami v sestavě nastoupila Benfika k utkání proti Lomnici. Ve středu pole se vedle Vágnera objevil Novák, na pravé záloze poprvé na jaře od začátku Kubík, vlevo Březina. Už několikátý zápas v řade spolu nastoupila stoperská dvojice Kakáč – Rybář a nutno dodat, že tohle spojení v celku funguje.

Přesto se vedení ujali hosté, když hned v 5. minutě neměli domácí hráči dostatek důrazu a obratnosti ve vlastním pokutovém území – 0:1. Hosté nepřijeli pouze bránit a snažili se předvádět útočnou kopanou. Snad všichni byli dobře technicky vybaveni, míč je poslouchal a dlouhými přihrávkami za obranu se snažili dostávat do šancí.

Vavřinec s přibývajícím časem ale převzal iniciativu. Březina vyslal kanonýra Hudce a ten si v koncovce poradil bezchybně – 1:1. Po další čtvrthodince přidal druhý gól hrající trenér Zmeko – 2:1.

Do druhé půle vystřídal Petra Vágnera Kovařík a ve středu pole to začalo hořet. Vít delší dobu nehrál a na jeho výkonu to bylo znát. Jeho kolega ze středu pole Novák najednou nevěděl kam dřív skočit, Lomnice domácí hned několikrát ohrozila. Výsledkem bylo vyrovnání po standartní stuaci – 2:2.

Vít Kovařík je ale šikovný fotbalista a s přibývajícími minutami kvalita jeho výkonu stoupala. Trenér pak oživil domácí sestavu příchodem Burgeta a Michalea Kočího, čímž zápas v podstatě rozhodl. Burget přinesl klid do středu pole, Kočí pronikal po pravé straně. Vavřinec byl rázem nebezpečný a po kombinaci s Březinou vstřelil Kočí gól na 3:2. O několik minut později zvýšil na 4:2 Marek Hudec a svůj třetí gól v zápase přidal po parádním centru Slouky – 5:2.

K vidění tak bylo zřejmě nejopovedenější jarní utkání Benfiky. Dobře zahrál Zmeko, Hudec vstřelil obvyklé góly, ve středu pole byl vidět Vágner i Novák, stoperská dvojice Kakáč – Rybář též fungovala spolehlivě. Největší postavou v zeleném dresu byl ale Jiří Fabiánek, který hrál vskutku parádně. Vyhrál množství obranných soubojů, dobře rozehrával, podporoval útok. Zlepšil se i Kubík, Slouka, odehrané minuty snad pomůžou i Březinovi s Kovaříkem. Nezklamal ani Razák, který nastoupil na čtvrthodinku a opět byl vidět. Benfika zkrátka začíná ladit.

Satistika

Benfika – Lomnice 5:2 (2:1); 15. Hudec (Zmeko), 21. Zmeko (Hudec), 77. Kočí (Březina), 83. Hudec (Kočí), 87. Hudec (Slouka); Rozhodčí: Flek; Návštěva:40 diváků

Sestava: Kočí R. – Fabiánek Jiří, Rybář, Kakáč, Slouka – Kubík (70. Burget), Vágner (46. Kovařík), Novák (60. Kočí M.), Březina (83. Vybíhal) – Zmeko (75. Razák), Hudec

Trenéři: Zmeko, Vybíhal