Soupeř přijel s pouhými třemi body na kontě, ale podcenit jej by bylo velkou chybou. Prohrát v Lysicích a s Ráječkem se v této sezóně zřejmě „podaří“ většině týmů. Proti Opatovicím jsme nehráli velmi dlouho a týmy se tak vůbec neznaly. Soupeř měl ve svém středu několik vysokých a urostlých hráčů, čehož dokonale využíval při standartkách. V záloze a útoku pobíhalo několik technicky velmi zdatných jednotlivců, kteří s míčem na noze bez obtíží přecházeli přes několik hráčů. Přesto všechno odjeli s pětigólovým výpraskem zejména díky velmi špatné organizaci hry a téměř nulové kolektivní spolupráci.

Přes jasně vypadající výsledek by se nikdo nemohl divit, kdyby utkání skončilo opačným skóre. Hned první velkou šanci v úvodních minutách měli hosté z Opatovic. Střelu z úhlu do horního rohu však Musil vyškrábl nad břevno. Následovala velmi nepříjemná série rohových kopů, kdy hosté opakovaně vyhráli hlavičkový souboj a doráželi odražené míče. Branku se jim vstřelit nepodařilo a tak jsme udeřili my. V první příležitosti ještě Radim Přikryl branku nevstřelil, ale hned z druhé se narodil náš první gól. Anty Nečas zatáhl míč po pravé straně, posunul do útoku Březinovi a ten vybídl ke skórování Radima přesnou přihrávkou.

Hosté vcelku lehce procházeli přes zálohu až k našemu vápnu, kde ale vždy narazili na zhuštěnou obranu a přes ni se dostávali jen s velkými obtížemi. Větší šance si tedy slibovali od centrovaných míčů, kterým ale obvykle scházela přesnost. Na druhé straně jsme se pak opět prosadili my po bleskové akci. Uzdravený Jirka Rybář poslal pas z levé strany, Petr Beneš prodloužil k nohám Radima, který obešel i brankáře a bylo to 2:0. Třetí branka byla opět dílem útočného dua Březina – Přikryl a druhý jmenovaný tak vstřelil čistý hattrick. V závěru půle se ještě sám na branku řítil Anty Nečas, ale tentokrát se pasoval do role „paliče dne“.

Opatovice sice v první půli pouze inkasovaly, ale měly celou řadu šancí. Na brankové čáře hasil nejprve Vágner a po něm i Burget. Dva trestné kopy z hranice vápna byly naštěstí zahrány velmi nepřesně a hlavičkové pokusy po centrovaných míčích branku také míjely. V druhé půli hosté volně pokračovali v náporu a dokonce vstřelili branku. Na centr nedosáhl ani Musil ani Nowak a útočník měl lehkou pozici 3:1. Hned o chvíli později křížná střela jen těsně minula tyč domácí branky. Vysvobození z nervózní druhé půle přinesl (kdo jiný než) Přikryl. Březina vybojoval míč v rohu hřiště a naservíroval míč před bránu 4:1. I pátou branku spáchali společně Lukáš Březina s Radimem Přikrylem po akci z levé strany – 5:1.

Zatímco hosté neustále kroužili kolem naší branky a měli i další šance, nechávali obrovská okna ve své obraně a ve velmi dobrých pozicích se ocitli Nowak, opět Nečas a Březina. Ani jeden se však do střelecké listiny nezapsal. V samém závěru ještě hosté zahrávali penaltu za faul Michlíčka. Neomylně trefený horní roh stanovil konečné skóre 5:2. Utkání velmi dobře odpískal Milan Kadlec, který zaskočil za delegovaného sudího Reka, který se k utkání nedostavil. Vavřinec si tak udržel domácí neporazitelnost a prozatím plní cíl sezony, kterým je minimálně klidný střed tabulky.

Vavřinec – Velké Opatovice 5:2 (3:0); Přikryl 5

Musil T. – Rybář (Novák), Burget, Nowak, Vágner – Michlíček, Beneš, Kakáč, Nečas – Přikryl (Partyka), Březina