Autor: Tom \“Ampik\“ Kakáč

Do Ráječka jsme jeli s chutí získat další body. Zápas jsme zahájili bez nejlepšího střelce III. třídy Dvořáčka a bylo to znát. Prvních několik minut nás soupeř téměř nepustil na svoji polovinu. Závěr tohoto snažení domácích přišel v 10. minutě, kdy Honza Konečný fauloval domácího hráče jen několik metrů před vápnem. Domácí hráč Vítek Prokop si postavil míč na trestný kop a míč poslal zkušeně jen kousek nad zdí Vavřince k pravé tyči kam brankář Musil nemohl dosáhnout – 1:0. V 15. minutě přišlo první střídání hostů, kdy na hřiště nastoupil Miloš Dvořáček za Saše Musila.

V 16. minutě si obhodil domácí hráč v rohu hřiště bránícího Zmeka a ten ho nesmyslně fauloval. Tento faul se neobešel bez žluté karty. Ve 27. minutě jsme se dočkali vyrovnávacího gólu, kdy krásnou přihrávkou vyzval Hebelka Přikryla a ten chladnokrevně zakončil – 1:1.

Vyrovnávací branka nás povzbudila k lepší hře. Náš tým začal velmi často atakovat domácí branku. Ve 29. minutě se dostal do slibné šance Dvořáček, kterou mu připravil Roman Moravec, ale Milošova střela skončila nad. V 31. minutě se Dvořáček uvolnil a z levé strany centroval do ohně. Domácí obrana míč sice dokázala dostat z vápna, ale jen k rozběhnutému Šindelkovi, který dělovkou díky teči domácí obrany poslal do sítě – 1:2. V 33. minutě nahrál Přikryl rozběhnutému Dvořáčkovi, ale gól nepadl.

V 38. minutě přišel třetí gól utkání. Honza Konečný zahrával trestný kop po faulu na Novotného. Honzův kop tečoval hlavou Svaťa k pravé tyči – 1:3. Ve 43. minutě měl branku na kopačce Dvořáček, který přehodil brankaře, ale domácí obránce tento balón vyhlavičkoval z brankové čáry. Před odchodem do kabin ještě stihl skórovat Radim Přikryl, který udělal kliku brankáři a poslal míč do odkryté brány – 1:4.

Do druhé půle jsme nastoupili s tříbrankovým náskokem. Ve 47. minutě pohrozil Šindelka. Po hozeném autu z první levou nohou do brankářovi náruče. V 50. minutě drze prohodil Přikryl balón obránci mezi nohama, ale následná střela skončila u dobře stojícího brankáře. V 53. minutě Radim zahrával rohový kop, který se zatočil na bránu a domácí brankář měl velké problémy.

V 58. minutě po chybě naší obrany mohli domácí snížit. Střela skončila nad. V 66. minutě Hebelka nahrál Hrazdírovi, který potáhl balón po lajně a přihrál Dvořáčkovi na gól – 1:5. V 68. minutě se mohl dočkat dobře hrající Přikryl hattriku, ale trefil jen obránce. V 77. minutě si připsal druhou asistenci Olda, který přihrál Romanovi Moravcovi a ten skóroval k druhé tyči než šel brankář.

Ráječko B – Vavřinec 1:6 (1:4); 27. Přikryl (Hebelka), 31. Šindelka (Dvořáček), 38. Šindelka (Konečný), 44. Přikryl (Moravec R.), 66. Dvořáček (Hrazdíra), 78. Moravec R. (Hrazdíra)

Musil T. – Konečný – Novotný, Šindelka., Zmeko – Nečas (60. Burget), Moravec R., Hebelka, Hrazdíra – Musil A (15. Dvořáček), Přikryl (73. Kakáč)

Nenastoupil: Horský