\"Vavřinec

Po protržení jarní mizérie na půdě Kotvrdovic působilo Vavřinecké mužstvo na hřišti mnohem svěžejším dojmem. Pryč bylo tápání a těžkopádná rozehrávka. Vavřinec věděl co chce hrát a jak a v tradičním derby se Sloupem toho také naplno využil. Vavřinec byl herně lepší a vyhrál zcela zaslouženě. Rychlá útočná hra na obou stranách, deset branek a vítězství Vavřince nad Sloupem – co víc by si mohli domácí fanoušci přát. Tohle prostě stálo za vidění.

Vavřinec šel do vedení hned v úvodu zápasu, když rohový kop Radima Přikryla poskakoval po břevně a hlavách hráčů až jej zadní částí těla dopravil do sítě důrazný Anty Nečas. Anty se dostává do vynikající formy a zejména v první půli dělal na pravé straně slušný průvan. Sloup srovnal střelou z dálky, jejíž směr nešťastně změnil tečující Roman Přikryl.

Vedení nám velmi brzy vrátil přesnou střelou k tyči Radim Přikryl, který se probral ze zimního spánku. Opět straší obrany soupeře a střílí branky. Na 3:1 upravil po dalším rohu Přikryla důraznou hlavičkou nezastavitelný Anty Nečas. V závěru poločasu se Sloup dostal více do hry a ze svého tlaku dokázal vytěžit vyrovnání. Po přetaženém centru hlavičkoval na zadní tyč Svoboda. Musil sice vytlačil míč na tyč, ale ten se odrazil přímo pod nohy dobíhajícímu Burgetovi a byl z toho další vlastňák. Slabší desetiminutovku dokonal rohový kop, který propadnul na první tyči a sloupští jej dotlačili za čáru. Vavřinec měl v prvním poločase ještě minimálně 2 velké šance, ale ty zůstaly nevyužity.

Po poločase přišly velké chvíle Vítě Kovaříka a Vavřinec rozhodl zápas. Brankáři vypadla gólová pobídka Radima Přikryla a Kovařík byl přesně tam, kde ho bylo třeba. Další dvě branky Vít Kovařík vstřelil po akcích ze své levé strany. Nejprve utekl obráncům a přes vybíhajícího brankáře poslal míč pod břevno a hattrick završil parádní ránou do šibenice. Sloup poslal během druhé půle do hry Mikuláška a Bezděka, kteří rozhýbali ofenzívu hostů a dostali se do několika slibných pozic. Naši obránci jim však nedopřávali moc klidu k zakončení a střely tak létaly mimo branku. Korekci skóre na konečných 6:4 přinesla až přesně mířená střela k tyči.

Výhrou jsme potěšili fanoušky a potvrdili body přivezené z Kotvrdovic. Jak se zdá, tak Vavřinec je zpět a do plné podzimní síly mu nechybí mnoho. Nové modré dresy mají opět tříbodový punc. V nedělním utkání poměříme síly s aspirantem na postup z Lipůvky. Zkontrolujeme si pro jistotu registračky a jdeme na ně.

Vavřinec – Sloup 6:4 (3:3); Góly: Přikryl Radim, Nečas 2, Kovařík 3

Sestava: Musil – Kočí, Burget, Přikryl Roman, Moravec – Nečas, Fabiánek (Novák) Jan, Sígl, Kovařík – Přikryl Radim (Hudec, Zmeko), Klimeš

Nenastoupil: Kakáč, Kočí Radim

Realizační tým: Porhinčák