K dalšímu jarnímu utkání odcestovaly \“vavřinecké hvězdy\“ na ne příliš horkou půdu poslední Skalice. Snadný soupeř pro vedoucí tým tabulky, řeklo by se. A podle předem připravených not to také prvních 15 minut vypadalo. Domácí se v podstatě nedostali za půlku a Vavřinečtí vtipnou kombinací ve středu pole hravě domácí přehrávali. Z této pohody vyplynuly dvě gólové šance, jenže Anti Nečas v tísni v dobré příležitosti nastřelil domácího brankáře a o několik minut později jej v čistě gólové pozici napodobil Burget.

Domácí se pak dostali do několika brejků, které laxní obrana (a přihlížející záloha) Vavřince nechala dojít až k zakončení. Jednu z akcí musel hasit až brankář Musil a se štěstím pokus z pravé strany vyrazil na rohový kop. Po jeho rozehrání však bratrské duo Šindelků nechalo na přední tyči hlavičkovat dobře nabíhajícího domácího forvarda a ten vcelku lehce poprvé rozvlnil vavřineckou síť – 1:0. Domácí náskok se mohl zvýšit do poločasu ještě minimálně dvakrát, ale Musil v obou případech zachránil tvrdě spící vavřinecké naděje na lepší výsledek. Nejprve s notnou dávkou štěstí vyrazil na břevno gólovou hlavičku směřující do odkryté branky a o chvíli později vyškrábl nad břevno další pokus mířící do horního rohu branky.

Snaživý Dvořáček pak jeden z mála míčů, které doputovaly až k jeho kopačkám, poslal naneštěstí mimo tyče branky Skalice. Hlavička Renuly Šindelky pak pouze přeletěla břevno domácí branky a dalekonosné pokusy Romana Šindelky, Tondy Moravce a Rostě Burgeta zůstaly bez gólového efektu. Do poločasu se tak již skóre nezměnilo, a tak přišla na řadu bouřlivá diskuse v kabině, po které jsme šli na hřiště řádně nabuzeni. Dokonce tak nabuzeni, že z toho rezultovaly dvě nevyužité tutové šance Skalice v úvodních pěti minutách!!!

V těchto i pozdějších chvílích zcela propadali naši krajní obránci i krajní záložnící a nutno dodat, že je v tom s řádnou destruktivní podporou následoval i náš střed pole. Jemně řečeno: naši zkušení hráči se vůbec nedokázali prosadit a zároveň vůbec nestíhali bránit brejkové úniky domácích. Skalice se během druhé půle dostala minimálně do pěti nebezpečných brejků, které jsme jim v podstatě všechny darovali vlastní zdlouhavou a především velmi nepřesnou rozehrávkou.

Po chybě Burgeta a nedůrazných snahách jeho kolegů následoval přesný centr z levé strany a první z domácích útočníků tak mohl pohodlně zvýšit na 2:0. Před koncem utkání velmi mladý rozhodčí záhadně přehlédl ruku a faul domácích, po kterém přestali hrát snad všichni na pravé straně krom druhého domácího útočníka, který obešel i Musila a upravil na konečných 3:0. Slibný brejk Dvořáčka po dlouhém nákopu ani přímák Romana Šindelky ve druhé půli nijak zvlášť nezaměstnali skvělého mladého domácího brankáře, a tak jsme s naprosto nečekaným výpraskem opouštěli krásně zelený skalický pažit.

Za odvedený výkon tak lze pochválit snad jen dorostence Honzu Kocourka, který nastoupil na poslední půlhodinu a za tu dobu neztratil snad ani jediný míč. Vedoucí Vavřinec tak po nejhorším výkonu za poslední měsíce podlehl poslední Skalici rozdílem třídy – 3:0.

Skalice – Vavřinec 3:0 (1:0)